Полтавщина долучилася до реалізації проекту ПРОМІС

23.12.2015, 16:59

Сьогодні в приміщенні Полтавської ОДА відбулося урочисте підписання меморандуму про співпрацю між проектом «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) та Полтавськими ОДА, обласною радою і чотирма містами регіону — Кременчуком, Комсомольськом, Миргородом і Полтавою. Місто Комсомольськ представляв міський голова Дмитро Биков.

Проект, що фінансується і підтримується урядом Канади і Федерацією канадських муніципалітетів, розрахований до 2020 року і передбачає у містах-партнерах запровадження демократичного врядування (насамперед залучення до життя міста та управління широкої громадськості), створення сприятливого клімату для розвитку малого та середнього бізнесу та підтримку реформи децентралізації.
— Для Полтавщини це справді історична подія, — зауважив перед підписанням голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Я вважаю, що саме муніципальний сектор України є фундаментальним у плані проведення реформ в країні. Саме на рівні міст відбувається децентралізація влади,  передача повноважень громадам, демократизація місцевого самоврядування, підтримка малого і середнього бізнесу.
Як прокоментував директор проекту ПРОМІС Олександр Кучеренко, Полтавщина потрапила у четвірку областей, де протягом наступних 6 років реалізуватиметься проект. Загалом його учасниками стали 16 міст Полтавської, Івано-Франківської, Вінницької та Запорізької областей. Канадський уряд інвестує у проект, що передбачає допомогу у економічному зростанні міст, понад 20 мільярдів доларів. Олександр Кучеренко також наголосив, що підписанню меморандуму передував пілотний проект у містах Львівської та Дніпропетровської областей.
— Наш досвід показав, що українські міста готові переймати передовий закордонний досвід, — наголосила головний радник з питань врядування Кейді Ворд. — Проте ми також усвідомлюємо, що практика Канади не завжди підходить українським містам. Тому, аби проект був успішним, ми залучатимемо до роботи і співпраці різних експертів — канадських, польських, українських.

 

За матеріалами http://www.adm-pl.gov.ua/