На часі – оптимізація енергоресурсів в навчальних закладах міста

24.12.2015, 14:34

23 грудня за дорученням міського голови Дмитра Бикова перший заступник міського голови Олександр Чуприна зібрав нараду за участю заступника міського голови Надії Угнічевої, начальника відділу водо-, теплопостачання, транспорту, зв’язку та енергетики ДЖКГ Жанни Неклюдової, енергоменеджера Дмитра Кошари, керівників міського відділу освіти, навчальних закладів міста.

 

Олександр Чуприна зазначив, що на виконання заходів з енергозбереження у навчальних закладах Комсомольська з міського бюджету, Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» виділено значні кошти, завдяки яким вдалося забезпечити температурний режим у приміщеннях, де перебувають діти, відповідно до санітарних норм. Згідно з проведеним аналізом споживання енергоресурсів намічені наступні кроки. Основною метою подальшої роботи є не тільки створення комфортних умов перебування дітей в школах та дитячих садках, позашкільних закладах міста, а й оптимізація споживання енергоресурсів, їх раціональний розподіл.  

 

Перший заступник міського голови О.Чуприна звернувся до присутніх з проханням долучитися до проведення щоденного електронного моніторингу споживання енергоресурсів у закладах освіти. Цей напрям роботи направлений на аналіз використання тепла, води, електроенергії у ЗОШ, ДНЗ, ДЮСШ, ЦДтаЮТ; виявлення та усунення проблем, збільшення ефекту від впровадження термомодернізації. Показники будуть вноситися в єдину інформаційну систему енергомоніторингу, яку розробила фірма ФІАТУ в рамках проекту GIZ «Енергоефективність у громадах».

 

Начальник відділу водо-, теплопостачання, транспорту, зв’язку та енергетики ДЖКГ Жанна Неклюдова звернулася до керівників міського відділу освіти, навчальних закладів міста з проханням тримати на особистому контролі фактичні показники споживання енергоресурсів, запропонувала у разі виникнення питань звертатися за технічною допомогою до енергоменеджера Дмитра Кошари. 

 

Заступник міського голови Надія Угнічева підкреслила важливість даної роботи, закликала керівників навчальних закладів до тісної співпраці з ДЖКГ Комсомольської міської ради Полтавської області в питаннях енергозбереження.

 

У ході наради розглянули хід впровадження проекту щодо часткової заміни ламп у ЗОШ міста на LED-лампи. Директор ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Наталія Тягай висловила вдячність міській владі за якісне освітлення. Зазначила, що проект вартий того, щоб реалізувати його в цілому по школі. Перший заступник міського голови також запропонував присутнім долучитися до участі у грантових програмах.