Засідання сесії Комсомольської міської ради

26.01.2016, 16:55

Засідання п’ятої сесії Комсомольської міської ради Полтавської області сьомого скликання відбулося під головуванням міського голови Дмитра Бикова 26 січня 2015 року.

 

Депутати міської ради традиційно розпочали роботу з розгляду фінансових питань. Про внесення змін до показників міського бюджету на 2016 рік та затвердження переліку одержувачів бюджетних коштів міського бюджету на 2016 рік доповіла начальник міського фінансового управління Валентина Баландіна. Міським фінансовим управлінням винесено питання про розподіл коштів вільного залишку загального та спеціального фондів. Згідно з поданими листами головних розпорядників коштів внесено зміни між функціональними та економічними кодами витрат. Внесли зміни у додаток до рішення 53 сесії Комсомольської міської ради шостого скликання від 27.01.2015р. «Про затвердження переліку одержувачів бюджетних коштів міського бюджету на 2015 рік».

 

У розділі питань гуманітарного напрямку опрацювали проекти рішень, підготовлені відділом культури і туризму: «Про затвердження Комплексної програми розвитку культури у м. Комсомольську на 2016 – 2020 роки», «Про затвердження Програми забезпечення культурного дозвілля для жителів м.Комсомольська із залученням муніципального духового оркестру на 2016 рік». Депутати міської ради підтримали проекти рішень, покликані забезпечити культурне дозвілля жителів Комсомольська.

 

Заслухали доповідь начальника відділу у справах сім’ї та молоді Тетяни Оробченко про виконання міської програми оздоровлення та відпочинку у 2012-2015 роках, яку взяли до відома. Затвердили міську програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2019 роки. Доповнили Програму розвитку та підтримки сім’ї, охорони материнства та дитинства у м.Комсомольську на період до 2020 року додатковим заходом з привітання сімей новонароджених у пологовому відділенні міської лікарні за кошти міського бюджету.

 

Рішенням п’ятої сесії сьомого скликання депутати міської ради звільнили від плати від харчування в ДНЗ дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей-інвалідів; дітей із сімей, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищив рівня забезпечення прожиткового мінімуму, який щороку встановлюється законом; дітей із сімей відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Визначили оплату за харчування для дітей із багатодітних родин у розмірі 50%.

 

Затвердили структуру та штат Комсомольського МЦСССДМ, Комплексну програму підготовки молоді міста Комсомольська до військової служби і призову її до Збройних сил України та військових формувань інших центральних органів виконавчої влади на 2016 рік.

 

На розгляд сесії було винесено питання будівництва та житлово-комунального господарства. Відповідно до порядку денного затверджено низку важливих міських програм: «Програму розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Комсомольська на 2016 рік», «Програму фінансової підтримки комунальних підприємств та здійснення внесків до їх статутних капіталів на 2016 рік», «Програму забезпечення житлом окремих категорій громадян у м. Комсомольську на 2016-2017 роки».

 

Депутати проголосували за проект рішення «Про перепоховання останків загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років».

 

Вирішили ряд організаційних питань, серед яких: «Виділення коштів для надання депутатами міської ради матеріальної допомоги малозахищеним громадянам»; «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів міською радою на 2016 рік»; «Програма з відзначення державних та професійних свят, ювілейних та святкових дат, нагородження осіб, які зробили вагомий внесок у розвиток міста Комсомольська, реалізації інформаційної політики Комсомольської міської ради Полтавської області, здійснення представницьких та інших видатків на 2016 - 2020 роки».

 

Комсомольська міська рада підтримала проекти рішень з питань економічного розвитку та ресурсів. Депутати міськради погодили внесення змін до Типової форми контракту з керівником підприємства, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Комсомольська, затвердженої двадцять дев’ятою сесією Комсомольської міської ради п’ятого скликання від 05.11.2008; до рішення п’ятдесят третьої сесії Комсомольської міської ради шостого скликання від 27.01.2015 «Про затвердження ставок та встановлення пільг щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

 

Про питання поновлення прав користування земельними ділянками доповіла начальник відділу економічного аналізу та контролю Віта Пятіна. У ході пленарного засідання також розглянуто 6 проектів рішень щодо поновлення дії договору оренди землі громадянам, внесено зміни до договору оренди землі, розірвано дію 1 договору оренди землі, припинено дію 2 договорів оренди землі.

 

 

Питання архітектури і містобудування доповідала начальник управління архітектури і містобудування Людмила Кириченко. Усього розглянуто 42 проекти рішень, підготовлених фахівцями управління, затверджено перелік заходів на 2016 рік Програми розвитку земельних відносин та раціонального використання й охорони земель міста Комсомольська на 2014-2017 роки. Надано дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду двом учасникам АТО. З метою забезпечення відкритості та прозорості в питаннях надання земельних ділянок учасникам АТО управлінню архітектури і містобудування доручили сформувати та найближчим часом оприлюднити в ЗМІ та на офіційному сайті Комсомольської міської ради реєстр учасників АТО, що звернулися до Комсомольської міської ради на отримання в оренду земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.

 

 

10 проектів рішень знято з контролю у зв’язку з їх виконанням.

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань» чим встановила відкрите поіменне голосування у всіх місцевих радах. Це дозволить зробити голосування в місцевих радах прозорими, забезпечить громадській контроль за голосуваннями кожного депутата, що сприятиме підвищенню персональної відповідальності народних обранців і покращенню якості роботи органів місцевого самоврядування. Виконавчим комітетом Комсомольської міської ради здійснено моніторинг працюючих електронних систем голосування в Україні та аналіз їх вартості. Міський голова Дмитро Биков запропонував депутатам надати свої пропозиції щодо створення робочої групи з вивчення роботи електронної системи голосування, яка вже працює у м. Кіровограді.