Загальні збори Асоціації міст України

27.01.2016, 16:36

23 січня 2016 року в місті Києві відбулися загальні збори Асоціації міст України, у яких узяв участь міський голова Комсомольська Дмитро Биков. На конференції були присутні більше 200 представників органів місцевого самоврядування – членів АМУ. Збори були присвячені вирішенню організаційний питань роботи АМУ.

На початку засідання до учасників зборів звернувся Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, який окреслив питання децентралізації влади в Україні, ключової, базової реформи, яка дозволить українцям адаптуватися до життя в Євросоюзі та остаточно знищить рудименти радянської системи управління.

На порядок денний загальних зборів було винесено ряд організаційних питань діяльності Асоціації. Зокрема, міські голови заслухали та схвалили звіт ревізійної комісії з перевірки фінансово-господарської діяльності Правління Асоціації та стану сплати членських внесків за 2013 - 2015 роки та кошторис АМУ на 2016 рік, обговорили Звіт про діяльність Правління та виконавчої дирекції АМУ за 2015 рік. Також учасники зборів ухвалити Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо вирішення найбільш актуальних питань місцевого самоврядування. На обговорення було винесено зміни до Статуту Асоціації. Збори схвалили пропоновані зміни. Статут АМУ в новій редакції буде зареєстрований у Міністерстві юстиції.

Загальні збори схвалили оновлений склад Правління АМУ та ревізійної комісії. Учасники загальних зборів розглянули питання обрання Голови Асоціації. Правління АМУ рекомендувало на цю посаду Київського міського голову Віктора Кличка. За підсумками голосування його кандидатуру підтримала абсолютна більшість учасників зборів.

У рамках загальних зборів АМУ відбулося офіційне відкриття проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», який Асоціація реалізуватиме за підтримки USAID. Для участі в церемонії на засідання прибув Посол Сполучених Штатів Америки Джеффрі Р. Пайєтт.

Далі головуючий запросив до слова Голову Верховної Ради України Володимира Гройсмана та Президента України Петра Порошенка. Голова Парламенту говорив про посилення ролі асоціацій органів місцевого самоврядування. Глава держави присвятив свій виступ децентралізації. Петро Порошенко акцентував увагу на тому, що вже зроблено і вже дає перші результати, що ще необхідно зробити, закликав присутніх мерів міст до спільної роботи над втіленням децентралізації у життя.

 

За матеріалами http://auc.org.ua/