Апаратна нарада

2.02.2016, 16:46

01 лютого Дмитро Биков – Комсомольський міський голова провів чергову апаратну нараду, де розглянули ряд важливих питань. На нараді були присутні керівники структурних підрозділів Комсомольської міської ради, її виконавчого комітету, бюджетних закладів, установ, організацій, комунальних підприємств, державних установ, що працюють у місті, ЗМІ.

 

Дмитро Биков представив присутнім новопризначеного директора КП «ВУВКГ» Сергія Яроша, привітав з призначенням, побажав плідної роботи, взаєморозуміння.

 

Міський голова говорив про важливі події міжнародного значення, що мають політичний та економічний вплив на суспільно-політичну ситуацію в країні та опосередковано впливають на соціально-економічний розвиток міста зокрема. Відзначив позитивні зрушення у вирішенні газового питання в країні: «Україна продовжила роботу з диверсифікації джерел постачання газу, розпочату в 2014 р. У результаті обсяги імпорту газу з європейського ринку збільшилися більше ніж удвічі (з 5,0 до 10,3 млрд куб. м), та становлять 63% обсягу всього імпорту». Кількість постачальників, у яких Україна закуповує природний газ за кордоном, перевищила 10 компаній. У 2015 році порівняно з 2014 роком імпорт з Російської Федерації скоротився у 2,4 рази (з 14,5 до 6,1 млрд куб. м). Внаслідок цих змін частка російських поставок у внутрішньому використанні газу в Україні зменшилася з 34% у 2014 р. до 18% у 2015 р.». Важливим результатом року стало суттєве збільшення обсягів імпорту газу з європейського напряму приватними трейдерами, частка НАК "Нафтогаз України" зменшилася. У 2015 році приватні імпортери завезли газу в 7,5 разів більше, ніж у 2014. «Відхід від монополії - безперечний плюс для кінцевих споживачів. Це створює передумови для здорової конкуренції на ринку та можливості зниження цін на газ», - відзначив Дмитро Биков.

 

З 01.01.2016 розпочато дієві заходи, пов’язані з інтеграцією в системі освіти. Відтепер для українських абітурієнтів відкрито нові можливості в навчанні та особистому розвитку. Українці будуть мати можливість вступити до європейських вишів, у тому числі й на бюджетні місця.

 

У п’ятницю міський голова Дмитро Биков, секретар Комсомольської міської ради Сергій Дорота, депутати Полтавської обласної ради від Комсомольська взяли участь у роботі першого пленарного засідання третьої сесії обласної ради сьомого скликання. У ході апаратної наради міський голова Дмитро Биков окреслив основні питання, що були розглянуті на засіданні сесії. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький. У роботі сесії взяв участь голова облдержадміністрації Валерій Головко. Депутати обласної ради опрацювали та затвердили обласний бюджет на 2016 рік. Визначили на 2016 рік доходи обласного бюджету в сумі 5 277 490,8 тис. грн, видатки обласного бюджету в сумі 5 277 468,8 тис. грн. Затвердили в складі видатків обласного бюджету кошти на реалізацію місцевих (регіональних програм) у сумі 43 667,1 тис. грн.

 

Депутатами облради внесено зміни та доповнення до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, метою яких є поліпшення соціального захисту окремих категорій громадян: учасників бойових дій, інвалідів війни, дітей з багатодітних сімей, інвалідів, батьків загиблих військовослужбовців, інвалідів військової служби. Проект змін до Програми передбачає виділення коштів з обласного бюджету для надання адресної допомоги шляхом виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських і міжобласних маршрутах загального користування. Обласну Комплексну програму соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки взято за основу, проте депутати ухвалили рішення про необхідність продовжити роботу з її удосконалення.

 

На сесії облради також прийняли ряд регіональних програм: Комплексну програму комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2018 роки; обласну Програму розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки; регіональну Програму заходів з організації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2016-2020 роки; Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2016 рік.

 

Міський голова відзначив презентацію результатів дослідження перспектив та стратегії розвитку ПОКП «Аеропорт-Полтава», розглянуту на сесії облради. Дмитро Биков зазначив, що цей проект є стратегічним та перспективним для регіону.

 

З ініціативи Асоціації місті України на рівні області підняли питання забезпечення фінансування закладів професійно-технічної освіти України за рахунок субвенцій з державного бюджету. На пленарному засіданні сесії облради депутати обласної ради від Комсомольська розповіли про вагомі результати співпраці міської влади із Благодійним фондом «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату». Відзначив цей позитивний досвід і депутат Полтавської обласної ради від Комсомольська перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, який неодноразово бував у місті та добре обізнаний з досягненнями та передовими ідеями комсомольчан.

 

На рівні регіону також відзначили успіх комсомольчан у встановленні приладів обліку теплової енергії в житлових будинках. За результатами 2015 року Комсомольськ має найвищий відсоток обладнання будинків тепловими лічильниками у Полтавській області – 90%. Для порівняння: Миргород – 83%, Гадяч – 52%, Лубни – 21%, Кременчук – 20%, Полтава – 12,5%. У 2014 році показник обладнання будинків тепловими лічильниками у Комсомольську складав 57%. Міський голова Дмитро Биков зазначив, що проект з облаштування житлових будинків приладами обліку теплової енергії цілком виправдав очікувані результати. Ініціативні групи мешканців житлових будинків, що не були оснащені приладами обліку теплової енергії, виявили зацікавленість у встановленні лічильників за власні кошти. У зв’язку з цим прийнято рішення про виділення КВП «Комсомольськтеплоенерго» з міського бюджету коштів на закупівлю загальнобудинкових лічильників теплової енергії. Витрати, пов’язані з проектними та монтажними роботами, мешканці житлових будинків взяли на себе. Таке рішення приймалося мешканцями кожного окремого будинку на загальних зборах, де були присутні не менше ніж 75% жителів.

 

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко з метою забезпечення готовності органів управління, сил і засобів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Полтавщини до оперативного реагування у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пропуском льодоходу, повені, паводків, затвердив План основних заходів щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені, паводків у 2016 році. Міський голова доручив начальнику відділу цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці забезпечити проведення відповідної роботи в Комсомольську.

 

Очільник Комсомольська озвучив, що в Комсомольську за призначенням житлових субсидій звернулося 8600 осіб, з них 8382 особи отримують субсидію, 218 звернень знаходяться в роботі. У зв’язку із тим, що температура повітря в січні 2016 року була низькою, витрати на забезпечення тепла в житлових будинках значно зросли, відповідно збільшиться й загальна вартість за послугу теплопостачання за цей місяць. Міський голова доручив ЗМІ продовжити широку інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності своєчасного оформлення житлової субсидії тій категорії містян, які її потребують.

 

У лютому поточного року на сесію Комсомольської міської ради буде винесено міську Комплексну програму соціального захисту та соціального забезпечення населення міста Комсомольська з 2016 по 2020 роки, що містить розділ щодо підтримки пільгових категорій населення за рахунок міського бюджету, у тому числі й пільговий проїзд.

 

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій, які мають посвідчення, надаються пільги щодо першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. Міська влада Комсомольська продовжує активно працювати в напрямку забезпечення учасників АТО земельними ділянками. На території міської ради чисельність вільних земельних ділянок, придатних для використання, незначна. Ведеться робота з детального планування частини території мікрорайону Низи, де буде виділено земельні ділянки в оренду, які в порядку черги будуть виділятися тільки учасникам АТО. Міський голова зазначив, що механізм виділення земельних ділянок учасникам АТО буде максимально прозорим. По даті подання заяви на виділення землі до управління архітектури і містобудування сформовано реєстр заявників, який розмістять на офіційному сайті Комсомольської міської ради й будуть оновлювати щомісячно станом на 01 число. У разі звільнення земельної ділянки, її буде запропоновано іншому учаснику АТО згідно з чергою.

 

У рамках реалізації Проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» у Полтаві пройде ряд семінарів, у ході яких будуть розглянуті практичні аспекти комплексної термомодернізації бюджетних будівель із застосуванням енергосервісних компаній (ЕСКО), сприяння розвитку ОСББ.

 

Начальник епідеміологічного відділу Комсомольського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області Антоніна Волик поінформувала про те, що станом на 30.01.2016 показник захворюваності на ГРВІ, грип що перевищує епідеміологічні пороги. 02 лютого буде здійснено повторний аналіз епідеміологічної ситуації по місту та прийнято остаточне рішення щодо продовження чи скасування карантину.

 

Дмитро Биков повідомив приємну новину спортивного характеру. Жіноча збірна України з фехтування на шаблях перемогла у командній першості на етапі Кубка світу в Афінах. У фіналі українські спортсменки здобули перемогу над збірною Росії.

 

Заступник міського голови Надія Угнічева озвучила план міських культурно-мистецьких заходів з нагоди 27 річниці виводу військ з Афганістану. 12 лютого о 18.00 у великій залі Палацу культури і творчості відбудуться урочисте зібрання та концерт гурту «Долг». 15 лютого об 11.00 - урочисте покладання вінків та квітів до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам.