На засіданні медичної ради проаналізували роботу галузі охорони здоров’я

4.02.2016, 11:13

03 лютого 2016 року в управління охорони здоров’я Комсомольської міської ради відбулося засідання медичної ради з теми «Аналіз роботи галузі охорони здоров’я міста згідно з організованими рівнями надання медичної допомоги за підсумками роботи у 2015 році» у режимі відео селекторної наради за участю заступника міського голови Надії Угнічевої.

У роботі засідання взяли участь члени медичної ради, заступники головних лікарів з медичної частини, організаційно-методичної роботи, завідуючі службами міської лікарні, міські позаштатні лікарі управління охорони здоров’я.

Начальник епідеміологічного відділу Комсомольського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби України в Полтавській області Антоніна Волик доповіла про аналіз інфекційної захворюваності за 2015 рік.

Питання фінансово-господарської діяльності галузі охорони здоров’я за 2015 рік розкрила начальник відділу фінансово-економічної діяльності управління охорони здоров’я Алла Терещенко.

Начальник аналітичного відділу, заступник начальника управління охорони здоров’я Віктор Дудник ознайомив членів медичної ради із аналітико-статистичною інформацією галузі охорони здоров’я.

В обговоренні аналізу роботи галузі охорони здоров’я міста згідно з організованими рівнями надання медичної допомоги за підсумками роботи у 2015 році взяли участь головний лікар поліклініки «Медичний центр ПМСД» Аліна Ковпак, позаштатні міські фахівці управління охорони здоров’я – завідуючий хірургічною службою лікар-хірург Сергій Левченко, завідуюча акушерсько-гінекологічною службою акушер-гінеколог Галина Перерва.

Заслухавши та обговоривши інформацію медична рада відмітила, що галуззю охорони здоров’я міста досягнуто певних позитивних результатів в наданні медичної допомоги населенню на первинному та вторинному рівнях. Первинна захворюваність серед дорослого населення знизилася з 46 469,6 до 38 726,7 на 100 тис. дорослого населення за рахунок зниження захворюваності органів дихання з 17 849,4 до 11 127,2 на 100 тис. населення. Знизилася первинна захворюваність серед дитячого населення з 1 820,4 до 1730,2 на 100 тис. дитячого населення за рахунок значного зниження захворюваності вітряною віспою. Має місце зниження захворюваності туберкульозом з 49,2 до 38,2 на 100 тис. населення за рахунок значного зменшення направлення в колонію поселення в КВЦ-136 хворих туберкульозом та раннім виявленням й ізоляцією первинних хворих з ВК+. Відмічається подальша тенденція до зменшення захворюваності гострими кишковими інфекціями серед дорослого населення з 419,7 до 303,9 на 100 тис. населення за рахунок зниження захворюваності ротовірусними гастроентеритами. Серед негативних показників роботи галузі охорони здоров’я вказані такі: збільшився негативний показник природного приросту населення з -1,3 до -1,9 за рахунок зменшення народжуваності. Зменшився індекс здоров’я дітей першого року життя з 25,8 % до 23,8 %. Невиконання плану флюорографічного обстеження населення: 75,4 % проти 108,4 % за 2014 рік. План виконання онкологічних оглядів виконаний на 74,5 % проти 80,6 % за 2014 рік. Зросла онкологічна захворюваність населення з 321,1 до 345,8 на 100 тис. населення. 

За результатами роботи галузі охорони здоров’я міста та з метою покращення якості надання медичної допомоги населенню на первинному та вторинному рівнях медична рада управління охорони здоров’я виробила проект рішення.

По завершенні роботи медичної ради заступник міського голови Надія Угнічева подякувала медичним працівникам за роботу у 2015 році, наголосила, що 2016 рік буде складнішим щодо виділення бюджетних коштів. Окреслила першочергові завдання, які необхідно вирішувати: придбання апарату УЗІ для функціональної служби міської лікарні, ремонт душових і туалетів у хірургічному та дитячому відділеннях поліклініки «Медичний центр ПМСД», аналіз ситуації з щепленнями проти гепатиту, створення пунктів обміну шприців для ін’єкційних наркоманів, організація харчування для хворих, які потребують соціального захисту, вирішення питання кадрового забезпечення. Насамкінець побажала усім здоров’я.

Начальник управління охорони здоров’я Юрій Ковпак, підводячи підсумки засідання медичної ради, наголосив на дотриманні медичними працівниками фахових і посадових інструкцій, виокремив питання забезпечення пільгових категорій, рідкісних хвороб населення ліками, розв’язання кадрових питань, тісної співпраці зі ЗМІ в питаннях інформування мешканців міста.