Угода про партнерство з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй

5.02.2016, 08:03

У 2015 році Комсомольською міською радою підписано Угоду про партнерство з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН).

 

Міська рада та ПРООН уклали Угоду з метою підтримки реалізації ініціатив громад у контексті проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансується Європейським Союзом, співфінансується та впроваджується ПРООН, а також залучення на договірних засадах ОСББ до виконання ініційованих ними проектів.

 

Основними цілями Угоди є:

- сприяти покращенню якості основних послуг, що надаються на рівні міської ради;

- допомогти жителям у створені ОСББ для розвитку та вирішення соціально-економічних питань громади;

- покращити управління в органах місцевого самоврядування, створити ефективну децентралізовану інституційну систему, яка б дозволяла жителям брати участь у вирішенні соціально-економічних проблем у громадах, де вони проживають;

- удосконалити систему бюджетних відносин на місцевому рівні та мобілізувати фінансові ресурси для реалізації програм та проектів, спрямованих на забезпечення соціальної рівності та партнерства в громадах;

- заохотити мешканців до участі в процесі прийняття рішень, реалізації, експлуатації та обслуговуванні результатів проектів, що покращують життя членів громади.

 

Для реалізації Угоди у 2015 році було створено Координаційну раду для проведення конкурсного відбору мікропроектів, поданих ОСББ міста Комсомольська для участі в Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». На начальника відділу благоустрою та житла департаменту ЖКГ покладено обов’язки міського координатора зі впровадження Угоди. За цей рік проведено конкурсний відбір та затверджено 5 мікропроектних пропозицій, наданих ОСББ міста для участі в Проекті: «МЖК» (просп. Героїв Дніпра, 40), «Дніпро» (просп. Героїв Дніпра, 81), «Промінь» (просп. Героїв Дніпра, 66), «№ 8» (просп. Героїв Дніпра, 69), «Мрія» (вул. Добровольського, 29).

 

У 2015 році впроваджено в повному обсязі роботи в 2-х ОСББ - «Дніпро» і «МЖК», це роботи з капітального ремонту (модернізації) ліфтів на суму 193 507 грн і 387 014 грн.

 

Фінансування мікропроектів виконується за принципом 50%/45%/ 5%, із них 50% фінансує ЄС/ПРООН, 45% - Комсомольською міською радою і 5% - ОСББ.

 

Співпраця в рамках Угоди продовжується й у 2016 році. У 3 ОСББ, де роботи не були виконані, їх виконання відбудеться у 2016 році. Це капітальний ремонт трубопроводів опалення та гарячого водопостачання і ремонт швів конструкцій зовнішніх стін (роботи, які в зимовий період року не виконуються).

 

Також в рамках Угоди планується впровадження мікропроектів у 2016 році по іншим ОСББ і будинкам, де не створено ОСББ, але є ініціативні групи, які виявлять бажання й візьмуть участь у цьому проекті.

На даний час оголошено відбір заявок для участі у Проекті. Заявки приймаються до 10 лютого 2016 року до департаменту ЖКГ Комсомольської міської ради в кабінет № 5, начальнику відділу благоустрою та житла Гирявцю В.І. (зразок заявки нижче викладено).

З приводу заповнення заявки та отримання інформації щодо створення ОСББ (інших питань щодо діяльності ОСББ) бажаючі можуть звертатися до відділу благоустрою та житла департаменту ЖКГ (телефон для довідок 25981).

 

Завантажити примірник заявки ( zayavka.doc  )

 

Департамент житлово-комунального господарства