Виділення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва учасникам бойових дій

5.02.2016, 15:08

Відповідно до ст.12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій, які мають посвідчення, надаються пільги щодо першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

На часі дуже актуальним та проблемним є питання виділення земельних ділянок під забудову учасникам бойових дій, яке міський голова особисто тримає на постійному контролі. Водночас, слід зазначити, що в межах наділених повноважень міська рада та її виконавчі органи роблять та продовжують докладати всіх зусиль для вирішення цього питання.

На даний час рішенням 15 сесії Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області 7 скликання від 20.09.2016 року було затверджено детальний план частини перспективної житлової забудови мікрорайону Низи міста Горішні Плавні в межах вулиць Перспективна, Чекаліна, Дніпровська, за результатами якого отримано 100 земельних ділянок для індивідуального будівництва.

Враховуючи, що сельбищна територія міста Горішні Плавні має для розвитку досить обмежені площі, відведення земельних ділянок проводиться на правах оренди, але з певною пільгою. Рішенням 60 сесії Комсомольської міської ради 6 скликання від 15.09.2015 р. «Про внесення доповнень до рішення п’ятдесят четвертої сесії Комсомольської міської ради шостого скликання від 17.02.2015 «Про надання пільги щодо сплати орендної плати за землю» надана пільга у розмірі 99,91% від нормативної грошової оцінки землі для ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Орендна плата за землю для цієї категорії населення дорівнює 0,09% нормативної грошової оцінки землі, що, в середньому, складає близько 100-200 грн. на рік. Для порівняння: орендарі, які не користуються пільгами, сплачують до міського бюджету орендну плату за землю у розмірі, в середньому, 3 000 – 5 000 грн. на рік.

Слід зазначити, що, відповідно до Порядку набуття земельних ділянок комунальної власності для будівництва та обслуговування житлових будинків у місті Комсомольську, земельні ділянки даного цільового призначення надаються в користування (оренду). У разі, якщо протягом одного року після укладення правовстановлюючого документа на земельну ділянку громадянин не розпочав будівництво індивідуального житлового будинку, право користування земельною ділянкою припиняється та зазначена земельна ділянка пропонується в оренду наступному по черзі учаснику бойових дій. Підставою для розгляду питання щодо передачі земельної ділянки у власність є наявність збудованої нерухомості.

Водночас проводиться резервування земельних ділянок, на які припиняється право оренди попереднім землекористувачам.

Крім того інформуємо, що всі заяви, які надійшли до Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області щодо виділення земельних ділянок від громадян із довідками учасників АТО та посвідченнями учасника бойових дій, включаються до переліку пільговиків, які мають право на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуальної забудови.

На даний час про виділення земельних ділянок для індивідуальної забудови учаснику бойових дій, що внесені до реєстру, в порядку черговості повідомляється у письмовому та телефонному режимі.

Отримати додаткову інформацію можна в управлінні архітектури і містобудування Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області (вул. Миру, 24, каб.121, тел. 2-28-46).» 

Реєстр учасників АТО, які звернулися до Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області стосовно виділення земельної ділянки для індивідуальної забудови станом на 08.10.2021 р., Завантажити 

 

Начальник управління архітектури і містобудування
Л. В. Кириченко