Практичний семінар для представників органів державної та місцевої влади

10.02.2016, 09:39

09 лютого у Полтавській обласній раді експерти Проекту українсько-німецького співробітництва GIZ проводять практичний семінар для представників органів державної та місцевої влади «Впровадження енергоефективних заходів у громадських будівлях із застосуванням механізму ЕСКО. Роль органів державної та місцевої влади». Участь у роботі семінару взяла начальник відділу водо- теплопостачання, транспорту, зв’язку та енергетики департаменту ЖКГ Комсомольської міської ради Жанна Неклюдова.

Як розповіла заступник директора проекту “Енегроефективність у громадах” Іма Хренова-Шимкіна, у рамках семінару учасники розглянуть питання енергетичного менеджменту та моніторингу в муніципалітетах, технічні заходи із комплексної термомодернізації громадських будівель, застосування механізму ЕСКО для впровадження енергоефективних заходів у громадських будівлях.

“Сьогодні буде представлена одна із фаз Проекту “Енергоефективність в громадах”. Що дасть можливість термомодернізувати житлові будинки і отримувати комфорт та тепло, сплачуючи за це, в перспективі, менше за рахунок роботи тих енергосервісних кампаній, які зайдуть на ринок. Тобто, це, так званий, довгостроковий кредит – тепло люди отримують сьогодні, сплачують скільки і сплачували, будинок термомодернізують, і, наприклад, через 7 років, жителі отримують зменшення витрат на 30-40%. Це дуже перспективно”, – наголосив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Також у рамках візиту, 10 лютого планують провести семінар для представників ОСББ «Впровадження енергоефективних заходів у житлових будівлях із застосуванням механізму ЕСКО. Роль ОСББ», а 11 лютого – практичний семінар для регіональних координаторів діалогової платформи в рамках Проекту українсько-німецького співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах». Участь у семінарах візьмуть і представники із Дніпропетровська, Житомира, Чернівців, Сєвєродонецька.

 

Довідково:

Метою Проекту українсько-німецького співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заході із енергоефективності. Проект надає технічну підтримку містам-партнерам, а також сприятиме в доступності до фондів та кредитних ліній для фінансування з енергоефективності.

Для участі в Проекті було створено консорціум міст: Миргород, Лубни, Полтава, Комсомольськ, лідером якого виступила Полтавська обласна державна адміністрація. Відповідний Меморандум про співпрацю підписано 6 лютого 2014 року.

У рамках реалізації Проекту, проводяться семінари-наради, тренінги, зустрічі, консультації та інші заходи з питань енергоменеджменту і ОСББ для спеціалістів Полтавської області.

Містами-учасниками консорціуму розробляються та впроваджуються Плани дій сталого енергетичного розвитку міст (завдання для підписантів європейської ініціативи – Угода мерів).

Планується реалізація декількох ініціатив з енергоефективності міст-учасників, встановлення та введення в експлуатацію систем енергомоніторингу в усіх містах-учасниках.

За участі навчальних закладів міст-учасників консорціуму в рамках Проекту реалізується педагогічний мікропроект «Енергія в школах міста». Основною метою мікропроекту є виховання в молоді ощадливого ставлення до енергії, що є запорукою сталого енергетичного розвитку як кожного окремого міста, так і всієї країни.

 

 

За матеріалами http://np.pl.ua/