У Полтавській ОДА відбулося розширене засідання робочої групи

12.02.2016, 13:47

11 лютого у Полтавській ОДА відбулося розширене засідання робочої групи з координації та моніторингу впровадження Плану заходів з виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» на території області. Участь у розширеному засіданні взяла заступник міського голови Надія Угнічева.

«Ми не повинні бути “в хвості” заходів щодо виконання законів з декомунізації,» – заявив керівник апарату Полтавської ОДА Микола Білокінь  на засіданні робочої групи.

За його словами, у звіті Українського інституту національної пам’яті Полтавська і Запорізька області були названі найгіршими в державі щодо декомунізації – проте, малася на увазі бездіяльність органів місцевого самоврядування у цьому напрямку.

Після 21 лютого вступить у дію третій завершальний регіональний етап щодо декомунізації, голова ОДА своїм розпорядженням зможе змінити назви. Присутніх керівників РДА, мерів міст закликали знайти компромісні рішення щодо варіантів населених пунктів та врахувати думки людей

Директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вадим Штефан зазначив, що з понад 2580 топонімічних назв за січень 506 тоталітарних топонімів перейменували, 52 пам’ятники тоталітарного режиму знесли.

Лише у Миргороді не лишилося топонімів комуністичного режиму, а у Глобинському та Кременчуці – найбільше таких назв. Залишаються неперейменованими понад 2 тис. топонімів.

Найгірша ситуація – в обласному центрі, де міська влада не робить дій у перейменуванні міських топонімів.

У 15 населених пунктах під час громадського обговорення вирішили залишити чинні назви, що суперечить чинному законодавству, у 10 селах ще тривають обговорення. Під час засідання обговорили нові назви населених пунктів. Зокрема, Комсомольськ може стати Наддніпрянськом.

 

 

За матеріалами сайту np.pl.ua