Семінар з питань впровадження ґендерних підходів у діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування

12.02.2016, 15:03

У м. Полтаві 9-10 лютого відбувся семінар з теми «Впровадження ґендерних підходів у діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування», організований представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Участь у роботі дводенного семінару взяли заступник міського голови Надія Угнічева, спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Качанова.

У ході роботи учасники семінару під керівництвом завідувача сектору з питань ґендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Мирослави Дігтяр опрацювали питання нормативно-правової бази щодо забезпечення ґендерної рівності та прав людини, інституційної спроможності органів виконавчої влади реалізовувати державну ґендерну політику з презентацією результатів дослідження, позитивні дії в механізмі забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Експерт з ґендерної політики та ґендерного бюджетування, голова Бюро ґендерних стратегій і бюджетування Тетяна Іваніна розкрила питання еволюції концепції  ґендерної рівності в рамках міжнародної системи прав людини, визначення практичних та стратегічних ґендерних потреб в програмах та бюджетах; залучила до дискусії з теми «Сучасні можливості консультативно-дорадчих органів щодо забезпечення рівних прав та можливостей».

Учасники семінару ознайомилися з роботою кризового центру для жінок БО «Світло надії» щодо впровадження профілактики ґендерної дискримінації.