Знайомство з досвідом роботи колег Кіровоградщини

15.02.2016, 15:30

13 лютого депутати Комсомольської міської ради Сергій Орлов, Рита Каверзнєва, секретар Комсомольської міської ради Сергій Дорота, керуюча справами виконкому Світлана Калашнік, начальник відділу організаційного забезпечення діяльності Комсомольської міської ради Тетяна Колмогорова, начальник відділу комп’ютерного забезпечення та інформаційних систем Роман Дикий зустрілися з керуючим справами виконавчого апарату Кіровоградської обласної ради Наталією Тимофієвою.

Комсомольчани ознайомилися з організацією роботи з депутатським корпусом, ведення електронного документообігу, формами і методами роботи зі зверненнями громадян та інше. Керуючий справами виконавчого апарату поділилася досвідом роботи Кіровоградської обласної ради, зокрема щодо проведення сесійної діяльності та використання електронної системи “Віче”.

Члени делегації мали змогу оглянути та особисто спробувати роботу електронної системи голосування ПТК „ВІЧЕ“. Працівники виконавчого апарату обласної ради продемонстрували, як формується порядок денний та робота з ним в процесі ведення засідання; оперативну реєстрацію та ідентифікацію учасників зборів; можливість проведення поіменного, відкритого та “таємного” (закритого) голосування; як формуються списки виступаючих; як керувати мікрофонами учасників засідання та багато іншого.

Побували комсомольчани й на місці роботи постійних комісій обласної ради. Наталія Тимофієва окреслила коло проблемних питань, які перебувають у полі зору обласної ради.

Також члени делегації ознайомилася з роботою іншої електронної системи голосування «Рада-В», яка встановлена у Кіровоградській міській раді. Поспілкувалися з секретарем міської ради Володимиром Смірновим, начальником управління апарату міськради Людмилою Масло.

Система електронного голосування має бути встановлена на виконання вимог ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань на сесіях ради та обов’язкового оприлюднення їх результатів, а також з метою забезпечення прозорості діяльності ради.

Після поїздки міська рада визначиться із електронною системою голосування і порушуватиме питання про її придбання.