Апаратна нарада

16.02.2016, 09:55

15 лютого у великій залі Комсомольської міської ради під головуванням міського голови Дмитра Бикова пройшла чергова апаратна нарада. Міський голова зосередив увагу керівників структурних підрозділів міськради, виконавчого комітету, комунальних підприємств, бюджетних установ, закладів, організацій на важливих змінах в законодавчій базі України. Особливо актуальними є закони націлені на реформування системи житлово-комунального господарства, які змінять відношення власників багатоквартирних будинків до обслуговування будинку та прибудинкової території. З 1 липня 2016 року вступить в дію Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з виконанням обов’язків співвласників щодо його утримання та управління. Власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку для забезпечення експлуатації будинку, управління, утримання і використання спільного майна можуть створювати об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). За новим законом до 01 липня 2016 року мешканцям багатоквартирних будинків, які ще не створили ОСББ і поки не планують скористатися перевагами такого об’єднання, необхідно визначитися з формою управління багатоквартирним будинком - прийняти рішення про визначення управителя. Міський голова також коротко ознайомив присутніх із основними позиціями законопроекту «Про житлово-комунальні послуги», прийнятому за основу в першому читанні.

 

Очільник Комсомольська повідомив, що на адресу виконавчого комітету надходять запити щодо виконання ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Питання декомунізації неодноразово обговорювалися депутатами Комсомольської міської ради на сесіях ради та під час проведення дискусійних депутатських клубів «Діалог». У листопаді 2014 року на підставі рішення, прийнятого членами територіальної громади міста Комсомольська на громадських слуханнях, з площі біля будівлі Комсомольської міської ради Полтавської області в цивілізований спосіб демонтовано пам’ятник В.І.Леніну. У жовтні 2015 року відповідно до методичних рекомендацій Українського інституту національної пам’яті Комсомольською міською радою прийнято рішення про перейменування чотирьох вулиць та одного провулку, назви яких містили символіку комуністичного тоталітарного режиму. 17 вересня 2015 року в місті відбулися громадські слухання з теми «Перейменування міста Комсомольська», на яких більше 90% жителів Комсомольська проголосували за збереження історичної назви міста. Назва «Комсомольськ» є історичною для населеного пункту. Члени територіальної громади звернулися до Верховної Ради України із законодавчою ініціативою про внесення змін до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» про перейменування населених пунктів виключно місцевими референдумами у відповідних адміністративно-територіальних одиницях з урахуванням думки більшості населення, яке проживає на території відповідного населеного пункту, відповідно до закону про референдуми. 16 лютого 2016 року на засіданні сесії Комсомольської міської ради буде розглянуто питання щодо вилучення з назви міста символіки комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. Мешканці міста пропонують вважати назву міста «Комсомольськ» похідною не від слова «комсомол», а від слів: «КОлектив Молодих СОціально МОтивованих Людей (Ь) – Справжніх (Ь) Козаків». Стаття 7 Конституції України гарантує місцеве самоврядування в Україні, стаття 140 Основного Закону визначає місцеве самоврядування як право територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України, стаття 5 Закону України «Про географічні назви» зазначає, що назва, яка присвоюється географічному об'єкту, зокрема повинна відображати думку населення, яке проживає на цій території.

 

На тому тижні у Комсомольську відбулася значна подія - вручили державні нагороди учасникам бойових дій на Сході України. Привітали Комсомольську міську спілку ветеранів Афганістану «Учасників бойових дій» з 30-річним ювілеєм організації. Урочисті церемонії, присвячені мужнім воїнам, які виконали свій службовий обов’язок, які захищали та продовжують захищати нашу рідну Батьківщину, провели на високому рівні.

 

У ході апаратної наради міський голова повідомив про те, що ДК «Газ України» (НАК «Нафтогаз Украини») придбано в місті 39 квартир у будинку №1 по вулиці Молодіжній для забезпечення житлом учасників АТО та їх сімей. За розпорядженням уряду квартири передано на баланс в Міністерство внутрішні справ України для розподілу. Депутат обласної ради, перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький під час виїзного прийому громадян в місті розглянув звернення учасників бойових дій на Сході України, пообіцяв сприяти розподілу житла серед комсомольчан пільгової категорії учасників бойових дій.

 

Дмитро Биков зазначив, що у Комсомольську ведеться активна робота з підготовки щодо виділення земельних ділянок учасникам бойових дій. Усі заяви, що надійшли до Комсомольської міської ради про виділення земельних ділянок від громадян із довідками учасників АТО та посвідченнями учасника бойових дій, включено до переліку пільговиків, які мають право на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуальної забудови. Інформація щодо виділення землі в оренду є цілком відкритою, а процедура – прозорою. Реєстр розміщено на офіційному сайті Комсомольської міської ради (http://www.hp-rada.gov.ua/main/3857-vidlennya-zemelnih-dlyanok-dlya-ndivdualnogo-zhitlovogo-budvnictva-uchasnikam-boyovih-dy.html).

 

Згідно з даними управління праці та соціального захисту населення кількість звернень комсомольчан для отримання житлових субсидій склала 8843 заяви, 8633 особам уже призначено допомогу, 210 звернень знаходяться в роботі.

 

Міський голова розповів про результати робочого візиту комсомольчан у Кіровоградську обласну раду, Кіровоградську міську раду, де вони вивчили досвід проведення сесійної діяльності з використанням електронних систем «Віче» та «Рада-В», ведення електронного документообігу, форми і методи роботи зі зверненнями громадян та інше. Члени делегації випробували в роботі електронну систему голосування ПТК «Віче» та відзначили її ефективність. Система електронного голосування має бути встановлена на виконання вимог ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань на сесіях ради та обов’язкового оприлюднення їх результатів, а також з метою забезпечення прозорості діяльності ради.

 

Заслухали начальника відділу культури і туризму Ірину Зеленську про заплановані культурно-мистецькі заходи, присвячені Дню Героїв Небесної Сотні, та гастрольні заходи, що відбудуться у Комсомольському Палаці культури і творчості.