Відбулося засідання шостої сесії Комсомольської міської ради сьомого скликання

17.02.2016, 09:21

16 лютого відбулося засідання шостої сесії Комсомольської міської ради сьомого скликання. Вів засідання міський голова Дмитро Биков.

Сесія розпочалася церемонією вручення нагород. Міський голова привітав комсомольчанку  Ганну Скомаровську із присвоєннням Указом Президента України № 676/2015 від 3 грудня 2015 року почесного звання України «Мати-героїня» за виховання дев’яти дітей, вручив нагрудний знак, посвідчення та цінний подарунок.

Дмитро Биков вручив комсомольчанину Віталію Маринчуку,  нагородженого Указом Президента України,  медаль «Захиснику Вітчизни».

В урочистій обстановці вручено паспорти громадянина України нового зразка шістнадцятирічним юнакам і дівчатам: Нані Ілларіоновій, Анатолію Лібу, Миколі Малильо, Валерії Приходько, Анні Танаковій, Олексію Фрігіну.

Директору ДСОЦ «Горизонт» Наталії Мартинович вручено Подяку управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації колективу комунального підприємства Дитячий спортивно-оздоровчий центр «Горизонт» за участь в обласній виставці-презентації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку «Подаруй дітям літо» і грамоту за перемогу в конкурсі «Найкращий заклад очима дітей».

У розділі «Питання гуманітарного напрямку» депутати міської ради затвердили міську Комплексну програму соціального захисту та соціального забезпечення населення м. Комсомольська на 2016 - 2020 роки. Заслухали інформацію начальника служби у справах дітей Лариси Василенко про виконання Програми соціально-правового захисту дітей на 2011-2016 роки у 2015 році і затвердили міську Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2019 роки. Директор центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді Олена Запсельська доповіла про виконання у 2015 році Комплексної програми соціальної підтримки та допомоги сім’ям, дітям та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах, на період до 2018 року. Депутати міської ради затвердили Порядок організації відпочинку (з наданням оздоровчих послуг) демобілізованих військовослужбовців, які проходили службу в районах проведення антитерористичної операції та членів їх сімей (дружина (чоловік), неповнолітні діти); Положення про проведення урочистості церемонії «Сім’я року» в м. Комсомольську»; Положення «Про стимулювання талановитих і обдарованих дітей, міських творчих колективів та їх керівників (викладачів), що є переможцями в галузі культури» на 2016 рік.

Начальник юридичного відділу Олена Таран у розділі «Організаційні питання» прокоментувала зміни та доповнення до Регламенту Комсомольської міської ради Полтавської області. Депутати міської ради затвердили Програму сприяння діяльності та розвитку органів самоорганізації населення міста Комсомольська Полтавської області на 2016-2020 роки.

Секретар міської ради Сергій Дорота при розгляді питання «Про внесення змін до рішення 61 сесії Комсомольської міської ради Полтавської області шостого скликання від 20.10.2015р. «Про затвердження резолюції громадських слухань» доповів про обґрунтування до резолюції громадських слухань з теми «Перейменування міста Комсомольська» щодо сучасної назви «Комсомольськ», яке не містить символіки комуністичного (тоталітарного) режиму: «17 вересня минулого року в нашому місті були проведені громадські слухання з теми «Перейменування міста Комсомольська». На цих слуханнях більшість учасників проголосували за те, щоб залишити назву міста «Комсомольськ». На сесії міської ради у жовтні 2015 року було затверджено цю резолюцію. Сьогодні виноситься проект рішення, яким пропонується обґрунтувати назву нашого міста яка таку, що не містить символіку комуністичного (тоталітарного) режиму. Ідею подав Заслужений учитель України Сергій Володимирович Залізняк. Він запропонував вважати назву «Комсомольськ» не похідною від «комсомол», а від слів: КОлектив Молодих СОціально МОтивованих Людей (Ь) Справжніх (Ь) Козаків.     Таким чином, ми виконуємо вимоги Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” і відходимо від такої символіки».

Заступник начальника фінансового управління Алла Говорун доповіла про внесення змін до показників міського бюджету на 2016 рік.

Активно пройшло опрацювання питань розділу «Питання житлово-комунального господарства», де доповідав директор департаменту житлово-комунального господарства Петро Василюк. Більшістю голосів депутати затвердили зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Комсомольська на 2016 рік, зміни до Програми фінансової підтримки комунальних підприємств та здійснення внесків до їх статутних капіталів на 2016 рік, зміни до «Програми сприяння створенню і підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2015 - 2017 роки», Програму охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в місті Комсомольську на 2016 - 2020 роки, Програму розвитку та збереження зелених насаджень у м. Комсомольську на 2016 - 2017 роки.

Депутати опрацювали цілий ряд питань будівництва, економічного розвитку та ресурсів, поновлення прав користування земельними ділянками.

Депутат міської ради Петро Кучер ознайомив колег із зверненням політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», де викладена позиція щодо проведення децентралізації в державі.