Актуальні питання оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року

18.02.2016, 15:08

Чергове засідання штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей відбулося 17 лютого в малій залі міськвиконкому за головування заступника міського голови Надії Угнічевої. Метою заходу стало обговорення питання підготовки та належної організації оздоровлення й відпочинку дітей влітку 2016 року.

На засіданні виступила головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, дітей та молоді виконкому Комсомольської міської ради Оксана Гончар, яка озвучила планові показники фінансового забезпечення та кількісного складу дітей шкільного віку, які оздоровлюватимуться та відпочиватимуть у 2016 році. Вона зазначила, що на сьогодні на оздоровлення дітей пільгової категорії вже прийнято 57 заяв від батьків. Загальна чисельність дітей пільгової категорії становить 3545 дітей. Цьогоріч заплановано оздоровити 2967 дітей.

Під час заходу також були розглянуті питання щодо стану дотримання вимог санітарного законодавства дитячими закладами оздоровлення та відпочинку в процесі літнього оздоровлення та відпочинку дітей; щодо нормативно правових актів, які регулюють медичне забезпечення в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

В обговоренні питань взяли участь члени штабу, серед яких були представники органів і установ, на які покладається здійснення заходів з організації оздоровлення та відпочинку дітей та учнівської молоді міста. Зокрема, директор комунального підприємства ДСОЦ «Горизонт» Наталія Мартинович поінформувала членів міського штабу щодо формування вартості путівки у 2016 році та термінів проведення оздоровчих змін, а також їх тематичним наповненням

Заступник міського голови Надія Угнічева розповіла про свою участь у розширеному засідання обласного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей. Вона, зокрема, зазначила, що на засіданні було акцентовано увагу на основному завданні області в галузі оздоровлення та відпочинку дітей – використати 100% потужності дитячих закладів. Тому додатково до закупівлі за кошти бюджетів різних рівнів путівок для дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки, за ініціативи голови Полтавської ОДА в області планується розробити механізм часткової компенсації вартості путівки до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку області для оздоровлення дітей.

Це дасть можливість адресно допомогти сім’ям з дітьми в оздоровленні їхніх дітей в тому дитячому закладі, який вони самостійно обрали.

Для впровадження часткової компенсації необхідні спільні зусилля органів виконавчої влади, місцевого самоврядування усіх рівнів,  роботодавців, професійних спілок, які повинні спрямовуватись, перш за все, на здешевлення вартості путівок для дітей в частині батьківської оплати, оздоровленні дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, збереженні мережі дитячих закладів та розвитку їхньої матеріально-технічної бази.