Зустріч із Андреасом Брейзе, благодійником із Німеччини

18.02.2016, 16:39

17 лютого 2016 року у малій залі виконкому Комсомольської міської ради відбулася зустріч міського голови Дмитра Бикова із Андреасом Брейзе, благодійником із Німеччини м. Папенбурга. На захід були запрошені заступник міського голови Надія Угнічева, керуюча справами виконкому Світлана Калашнік, начальник служби у справах дітей Лариса Василенко, заступник директора з навчально-виховної роботи СЗОШ №4 з поглибленим вивченням англійської мови Лідія Бурлака, виконавчий директор громадської організації «Центр муніципального розвитку» Любов Хиль, представники ЗМІ.

Міський голова подякував Андреасу Брейзе за надану благодійну допомогу, за небайдужість до проблем соціально незахищених верств населення, військовослужбовців, дітей-інвалідів. Висловив надію на подальшу співпрацю.

Лідія Бурлака, заступник директора СЗОШ №4, розповіла поважному гостю про активне впровадження вивчення другої іноземної мови: 10% дітей обирають французьку, 90 % – німецьку мову; про особливості вивчення іноземних мов у навчальному закладі, про позакласну роботу, написання наукових робіт з вивчення культури й історії німецького народу. Учитель надала особливу увагу співпраці із Гете Інститутом, що дає можливість вчителям німецької мови щорічно відвідувати семінари-практикуми з підвищення кваліфікації, залучати школярів до ініціативи «міжнародні сертифікати з німецької мови для школярів». За останні три роки 25 юних комсомольчан склали молодіжні іспити «Fit in Deutsch 1»  та  «Fit in Deutsch 2», що дало змогу долучитися до міжнародної навчальної спільноти і обрати європейський вуз для навчання. Лідія Бурлака зауважила, що найважливішим напрямом співпраці у галузі освіти є програми партнерства шкіл. Школа має англомовних партнерів і продовжує роботу щодо партнерства шкіл із Німеччини.

Начальник служби у справах дітей Лариса Василенко розповіла гостям про роботу Центру соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Комсомольську, історію його створення. Із 2015 року Центр розпочав роботу із дітьми-інвалідами. За 5 років надано соціальної допомоги 398 дітям. Лариса Василенко зупинилася на перспективах діяльності Центру щодо відкриття нових відділень, роботі спеціалістів закладу сьогодні з надання допомоги і батькам,  і дітям.

Любов Хиль, як адміністратор міської програми, доповіла про реабілітацію дітей-інвалідів м. Комсомольська на основі об’єднання зусиль та ресурсів громад та бізнесу, про співпрацю із Кременчуцьким міським центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів, розповіла про послуги, які надаються в центрі, заходи, які проходять для дітей-інвалідів у рамках програми.

По завершенні зустрічі Андреас Брейзе відвідав  Центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Комсомольську, де директор Тетяна Карпєєва провела оглядову екскурсію. У Центрі відбулася зустріч пана Андреаса із представниками громадської організації «Незламані духом» і філії Полтавського регіонального центру з фізичної  культури і спорту інвалідів «Інваспорт», у ході якої обговорили проблеми інвалідів, шляхи їх вирішення. Андреас Брейзе запевнив у подальшій співпраці із Комсомольськом.