Тиждень інформаційної безпеки в місті Комсомольську

22.02.2016, 08:47

Згідно з планом роботи методичного кабінету відділу освіти Комсомольської міської ради Полтавської області на 2016 рік та з метою розширення й поглиблення знань про безпечний Інтернет у навчальних закладах міста з 08 лютого до 12 лютого 2016 року було проведено тиждень інформаційної безпеки «Я й безпечний Інтернет».

Упродовж тижня в загальноосвітніх навчальних закладах міста проходили різноманітні заходи:

 1. Організаційна лінійка "Безпечний Інтернет поруч"
 2. Превентивні п’ятихвилинки «Правила поводження в Інтернеті» для учнів 2-11 класів
 3. Бесіди «Безпечність спілкування в соціальних мережах»
 4. Тренінгове заняття «Я в мережі Інтернет»
 5. Конкурс малюнків «Я і безпечний Інтернет»
 6. Організовано перегляд відеороликів та презентацій «Безпека дітей в Інтернеті» та обговорення побаченого.
 7. Розроблені  буклети на тему  «Мережевий етикет».
 8. Виступ агітбригади «Безпечний Інтернет»
 9. Тестування на порталі «On-ляндія. Безпечна країна»
 10. Оновлення стендів «Безпека в Інтернеті»
 11. Засідання методичного об’єднання класних керівників, на якому були розроблені методичні рекомендації щодо підвищення комунікативної культури учнів у мережі Інтернет
 12. Круглий стіл для батьків «Азартні ігри в Інтернеті і ваші діти»

Цього року до заходів з інформаційної безпеки активно долучилися дошкільні навчальні заклади. Вихователями старших груп проведене заняття-подорож у безпечний інтернет на тему «Дотримуйтесь правил інтернет-безпеки»,  оформлені куточки для батьків та дітей на теми «Ми за безпечний інтернет» та «Подорож в Онландію», випущено газети «Інтернет – помічник чи пастка для дітей?». На батьківських зборах обговорювались питання «Безпека Ваших дітей у Ваших руках», проведено інтерактивне опитування батьків «Що вам відомо про інформаційну безпеку», а для педагогів ДНЗ було проведено тренінг «ІКТ  в системі ДНЗ», на якому переглянули відеоролик на тему «Реальні небезпеки віртуального світу».

Під час підготовки та проведення заходів використовувались такі веб-ресурси:

Програма «Безпека дітей в Інтернеті», що заснована компанією «Майкрософт Україна» в рамках програми «Партнерство в навчання» On-ляндія. Безпечна веб-країна.

Електронна версія посібника з онлайн безпеки, що підготовлений фахівцями «Київстар» та Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України у рамках соціальної програми «Безпека дітей в Інтернеті».

 Варто відзначити, що 9 лютого учні ЗОШ №1 м.Комсомольська долучилися до Всеукраїнської акції «Хвиля безпечного Інтернету – 2016». Акція проводиться з метою зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції, шляхом покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету. Старшокласники перевірили свою цифрову грамотність та  вміння користуватись Інтернетом ефективно і безпечно на сайті http://www.prointernet.in.ua/sert. Кращі з них отримали почесне звання «Легенда Інтернету» та отримали сертифікати. Фотозвіт про участь в акції можна переглянути за адресою https://www.facebook.com/events/1077743812269864/permalink/ 1082070181837227/