Апаратна нарада

1.03.2016, 13:42

29 лютого за головування міського голови Дмитра Бикова пройшла чергова апаратна нарада, у ході якої розглянуто ряд актуальних питань життєдіяльності міста.

 

Очільник міста представив виконуючого обов’язки начальника відділення поліції №2 Кременчуцького відділу поліції ГУНП у Полтавській області Євгенія Карпця, побажав плідної праці.

 

Дмитро Биков прокоментував позицію міської влади щодо перейменування міста Комсомольська. Міський голова зазначив, що право змінити назву міста повинно вирішуватися виключно територіальною громадою Комсомольської міської ради через місцевий референдум. Але ця норма в законодавчій базі України не прописана. Будь-які інші способи не є демократичними. Дане питання також буде повторно обговорено на позачерговому засіданні сесії з депутатами Комсомольської міської ради, що відбудеться 01 березня.

 

Міський голова ознайомив присутніх з результатами аналізу споживання теплової енергії бюджетними установами, організаціями, закладами. Повідомив, що протягом минулих років за кошти Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» проведено тепломодернізацію всіх 9 ДНЗ та 4 СЗОШ Комсомольська. У 2016 році міська влада планує завершити важливу багаторічну програму енергозбереження в закладах освіти. На заміну старих вікон на енергозберігаючі металопластикові в СЗОШ №4 та СЗОШ №6 з міського бюджету виділено 2 млн грн.

 

У ході апаратної наради Дмитро Биков озвучив результати аналізу споживання тепла в 195 житлових будинках, де було встановлено лічильники.  Середня вартість 1 кв. м опалення в будинках при застосуванні лічильників теплової енергії у жовтні (неповний місяць) склала 2,40 грн, у листопаді – 10,04 грн, у грудні – 10,80 грн, у січні – 16,11 грн. Вартість 1 кв. м опалення в будинках без лічильників теплової енергії нараховується за нормою щомісячно по 17,2 грн. Аналіз середньої вартості опалення в будівлях, де встановлено лічильники теплової енергії, наочно доводить наявність значної економії.

 

Міський голова на засіданні апаратної наради роз’яснив наміри міської влади щодо боротьби з найбільш небезпечною рослиною-алергеном амброзією, яка в період цвітіння викликає масові алергії і напади бронхіальної астми. Виявлено, що до алергії схильні 30% населення, причому викликати нездужання може мізерна кількість пилку. Звичайні методи боротьби з амброзією - скіс до цвітіння (2 рази в сезон) або виривання з коренем, виявилися малоефективними й дорогими, оскільки коренева система може досягати кілька метрів в глибину. Проблема в тому, що від кореня, скошеної рослини, активно проростають 2-3 молодих пагони. Знищення амброзії за допомогою використання гербіцидів і пестицидів несе небезпеку для флори й фауни, забруднює підземні води, ґрунти. Міська влада Комсомольська звернула увагу на успішний досвід боротьби з амброзією у Запоріжжі, де використали винахід «Алерго STOP амброзія». Це біологічна речовина органо-мінерального походження, що не дозволяє рослині розмножуватися генеративним способом. Крім того, пилок стає неалергенним. Вартість біопрепарату для обробки 1 кв. м становить 1,75 грн. Склад і процентне співвідношення розчину біопрепарату розроблено відповідно до вимог Євросоюзу до біопрепаратів. Продукція торгової марки «Алерго STOP амброзія» ТОВ «Грінтехнолоджі» має сертифікат відповідності. За своєю безпекою препарат прирівнюється до сольового розчину (IV клас небезпеки).

 

За данними управління праці та соціального захисту населення кількість звернень комсомольчан з метою отримання житлових субсидій за новим порядком зросла у 3,2  рази. Станом на 22 лютого допомогу в Комсомольську отримують 8932 особи, 174 очікують на призначення.  

 

У 2016 році з міського бюджету надано матеріальну допомогу сім’ям учасників бойових дій на Сході України на  загальну суму 69,8 тис. грн. На облік до Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги, взято 171 учасник бойових дій та 6 інвалідів війни з числа учасників АТО.

 

Міський голова поінформував, що у місті Кременчуці створено першу в регіоні патрульну поліцію. 246 осіб пройшли конкурсний відбір та відповідне навчання, сформовано 21 патрульний екіпаж. 80% поліціантів  мають вищу освіту, 21 % працівників – жінки, 38 чоловіків демобілізувалися з АТО. З метою  стабілізації оперативної обстановки на вулицях та інших громадських місцях Комсомольська виконуючий обов’язки начальника відділення поліції №2 Кременчуцького відділу поліції ГУНП у Полтавській області Євгеній Карпець звернувся до обласного керівництва з проханням вирішити питання щодо залучення до профілактичних заходів та чергування в місті особового складу військової частини 3059 Національної гвардії України або патрульної служби.

 

Заслухали начальника управління по інвестиціях та будівництву Олександра Кравченка щодо плану виконання заходів Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в  місті Комсомольську на 2016-2020 роки, Програми будівництва та реконструкції об’єктів комунальної власності міста Комсомольська на 2016 рік, видатки на які у 2016 році будуть  проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку та фонду охорони навколишнього природного середовища.

 

У ході засідання також обговорили питання пільгових перевезень, санітарно-епідеміологічної ситуації, сприяння відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом. 

 

Начальник відділу культури і туризму Ірина Зеленська анонсувала культурно-мистецькі заходи, які відбудуться протягом двох тижнів у березні.

 

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Оробченко оголосила, що 03 березня о 16.00 за фінансової підтримки депутатів Полтавської обласної ради, Комсомольської міської ради, приватних підприємців у малій залі Комсомольського Палацу культури і творчості відбудеться благодійний концерт для багатодітних родин та відвідувачів ТСЦО «Калина».