Горішньоплавнівський об'єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки інформує

7.04.2021, 09:44

ТОМУ ЩО Я ЦЕ ВМІЮ

В одному з підрозділів територіальної оборони Полтавщини проходить службу в оперативному резерві Михайло Михайлович Сороченко. Він – офіцер запасу, який підписав контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України.

«Тому що я це вмію» – відповідає М. Сороченко на запитання стосовно мотивації підписання контракту на службу в резерві. Хтось інший, можливо, відповів би: «Я відчув, що можу навчити інших тому, що знаю сам» або «Я розумію, що я тут потрібний», але М. Сороченко – військовий розвідник. Можливо тому й такий небагатослівний.

Фразою «тому що я це вмію» пояснює і своє рішення воювати проти російсько–окупаційних військ у 2014–му році. Понад рік військової служби у 24 батальйоні «Айдар», потім у 53 і 92 бригадах Збройних сил України. Переважно – у зоні проведення АТО у складі розвідувальних підрозділів.

Разом з тим вважає, що нічого героїчного не зробив – «не треба про це писати» – впевнено каже, дивлячись прямо в очі. Хоча зізнається, що одного разу врятував групу – піймав рукою розтяжку, до якої була прив’язана ручна протипіхотна осколкова граната Ф–1. «Там леска була, вона розтягнулася… рятував, насамперед себе – розумів, що уламки «накриють» не лише того, хто зачепив розтяжку». Іншим разом, розповідає, пройшлися по мінному полю – першим помітив міну, вивів групу, пішли в обхід і виконали завдання. «Там були і протипіхотні, і протитанкові міни, з’єднанні між собою, але земля підмерзла, тому й не спрацювали».

А ще М. Сороченко брав безпосередню участь у звільненні населених пунктів Новосвітлівка і Хрящувате від російської окупації у 2014 році. Збройні Сили України звільняли їх майже одночасно і М. Сороченко один з небагатьох, кому пощастило взяти участь в обох операціях.

Але – «та який я герой»…

Він не вихваляється і не жаліється. Він не розповідає про нагороди і поранення, які отримав, чи ні. Він виконував поставлені завдання «тому що я це вмію». Він – справжній бойовий офіцер!

За матеріалами, наданими Полтавським обласним

територіальним центром комплектування та соціальної підтримки

На виконання п. 5.3 Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20.05.2016 р.  «Про Стратегічний оборонний бюлетень України», введеного в дію Указом Президента України від 06.06.2016 р. № 240/2016, наказом військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату від 30.10.2020 р. № 227, Горішньоплавнівський об’єднаний міський військовий комісаріат Полтавської області з 31 жовтня 2020 року переформований в Горішньоплавнівський об’єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
У зв’язку з тим, що нова державна установа є правонаступником Горішньоплавнівського об’єднаного міського військового комісаріату Полтавської області, претензії протягом 30 днів з моменту розміщення даного оголошення приймаються за адресою: 39800 м. Горішні Плавні Полтавської області, вул. Строни, буд. 9

ТВО військового комісара Горішньоплавнівського
об’єднаного міського територіального центру