Перейменувати Комсомольськ пропонують через референдум

4.03.2016, 16:51

Найбільш демократичний спосіб виконати вимогу Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» №317 від 09.04.2015 - винести питання про зміну назви міста на місцевий референдум. Про це заявив міський голова Комсомольська Дмитро Биков у ході засідання круглого столу з питань перейменування населених пунктів, який відбувся в Полтаві 02 березня.

«Питання полягає не в тому, виконувати закон чи ні, а в тому, яким чином його виконувати», - пояснив очільник міста. Зазначив, що, на думку міської громади, яка болісно ставиться до перейменування, закон потрібно виконувати найбільш демократичним способом. «Можливо, це - місцевий референдум», - припустив пан Биков.

У свою чергу директор Українського інституту національної пам'яті України Володимир В'ятрович заявив, що у Комсомольська є час до наступного засідання Верховної Ради, яке відбудеться 15 березня, щоб внести пропозиції щодо нової назви. Якщо ж цього не буде зроблено, місто перейменують в Горішні Плавні. Дану назву внесено в проект Постанови Верховної Ради, схвалений парламентським комітетом з питань місцевого самоврядування за пропозицією Інституту національної пам'яті.

Нагадаємо, 01 березня на засіданні позачергової сесії міської ради депутати Комсомольської міськради прийняли звернення до Президента України та Голови Верховної Ради з проханням відтермінувати розгляд питання про перейменування міста до кінця року. За цей час міська влада має намір провести повторні громадські слухання.

За матеріалами сайту http://svitanok.info