Меморандум про співпрацю з Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву підписано

10.03.2016, 17:00

Сьогодні на засіданні круглого столу з питання «Забезпечення житлом учасників АТО в рамках модернізації державних та місцевих житлових програм» у Полтавській ОДА підписали Меморандум про співпрацю між Полтавською ОДА, Полтавською обласною радою, Полтавською, Кременчуцькою, Комсомольською, Миргородською та Лубенською міськими радами, Центром допомоги учасникам АТО та Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

 

Захід відбувся за участі першого заступника голови Держмолодьжитла Сергія Комнатного, представників міської влади Полтави, Кременчука, Комсомольська, Миргорода і Лубен; депутатів обласної ради, керівників регіональних управлінь Фонду сприяння молодіжному будівництву з інших областей України; Центру допомоги учасникам АТО, представників громадських організацій.

 

Участь у заході від Комсомольська взяв заступник міського голови Юрій Муха.

 

У ході засідання круглого столу обговорили, якою повинна бути регіональна програма будівництва житла для демобілізованих учасників АТО, щоб вона стала дієвою й допомогла хлопцям і їхнім родинам вирішити квартирне питання. Зійшлися на тому, що це буде окрема програма, без вікового обмеження. Фінансування на умовах 50 на 50, де 25% вартості житла сплачує обласний бюджет, 25% — міський, решту 50% — отримувач житла протягом так званого кредитного періоду терміном до 20 років. Проте є моменти, які необхідно узгодити з містами, які готові взяти участь у цій програмі на умовах співфінансування, а головне — із самими учасниками АТО, які хочуть придбати житло в рамках цієї програми. Усі ці деталі виписуватимуться з наступного тижня: у міста на зустріч з бійцями АТО виїдуть представники регіонального управління Держмолодьжитла, Центру допомоги учасникам АТО, обласної влади. «Слушні пропозиції буде узгоджено з профільною комісією обласної ради, щоб вже на сесію 25 березня вийти з узгодженою дієвою програмою, яка буде підтверджена фінансами», – зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

 

Заступник міського голови Юрій Муха прокоментував, що в березні 2016 року на засідання сесії Комсомольської міської ради Полтавської області буде винесено проект рішення щодо виділення з міського бюджету 300 тис. грн для співфінансування будівництва житла для демобілізованих учасників бойових дій на сході України в рамках програми.