Процес реформування служби надання послуг у сфері реєстрації бізнесу й нерухомості успішно завершено

17.03.2016, 16:28

Комсомольськ – перше в області місто, де процес реформування служби надання послуг у сфері реєстрації бізнесу й нерухомості успішно завершено.

17 березня міський голова Дмитро Биков, секретар Комсомольської міської ради Сергій Дорота, заступник міського голови Юрій Муха взяли участь в урочистому заході - презентації нового структурного підрозділу виконкому Комсомольської міської ради Полтавської області - відділу з питань державної реєстрації. На заході були присутні почесні гості - начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко, заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Людмила Григор’єва.

Комсомольськ - перше місто в Полтавській області, що ініціювало питання надання адміністративних послуг у сферах реєстрації бізнесу та нерухомості її виконавчим комітетом. Комсомольськ має прогресивне бачення, підтримує ініціативу Уряду щодо децентралізації та реформи місцевого самоврядування в частині надання адміністративних послуг.

 

Начальник новоствореного відділу з питань державної реєстрації Любов Шумей провела екскурсію кабінетами, акцентувала увагу на зручностях, створених для отримувачів послуг. Відділ сформовано за ініціативи міської влади. 26 січня 2016 року депутати Комсомольської міської ради на п’ятій сесії сьомого скликання підтримали проект рішення про створення у виконавчому комітеті Комсомольської міської ради Полтавської області відділу з питань державної реєстрації, функцією якого є державна реєстрація бізнесу та нерухомості. «Для реалізації зазначених повноважень з міського бюджету виділено кошти на оплату праці державних реєстраторів та на матеріально-технічне забезпечення структурного підрозділу. Сьогодні відділ повністю забезпечено новітньою комп’ютерною та оргтехнікою, що відповідає технічним вимогам щодо роботи з Державними реєстрами. Придбано нові меблі та стелажі для впорядкування архівів. Ремонт приміщень було здійснено дещо раніше за кошти Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», - зазначила Любов Шумей.

 

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко ознайомилася з умовами отримання відвідувачами послуг, подякувала міському голові Дмитру Бикову за активну позицію, підтримку реформ Мін’юсту та оперативність у роботі. Відзначила, що Комсомольськ – перше в області місто, де процес реформування служби надання послуг у сфері реєстрації бізнесу й нерухомості успішно завершено. Комсомольськ може надавати повноцінні послуги не тільки містянам, а й жителям Полтавщини - з питань державної реєстрації нерухомого майна в межах області, громадянам України – щодо реєстрації бізнесу. «Міською владою створено всі необхідні умови, щоб відвідувачі не відчули незручностей, пов’язаних із передачею повноважень від Міністерства юстиції України до виконавчого комітету Комсомольської міської ради. Дотримано всі вимоги щодо формування та зберігання архівних документів. Укомплектовано декілька просторих кабінетів, що дозволить відвідувачам відчути зручності нового сервісу», - наголосила начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області.

 

Міський голова Дмитро Биков підкреслив, що передача функцій державної реєстрації на місцевий рівень у Комсомольську – це дієвий приклад вдало реалізованої децентралізації влади. За рахунок реформування комсомольчани не тільки підвищили якість надання послуг, спростили й прискорили процедуру реєстрації, а й збільшать надходження до міського бюджету. Кошти за державну реєстрацію нерухомості зараховуються до міських бюджетів.