Засідання дорадчого комітету

25.03.2016, 09:09

23 березня в малій залі виконавчого комітету відбулося перше засідання дорадчого комітету з питань впровадження у м. Комсомольську проекту «Партнерство для розвитку міст», основною метою якого було обговорення напрямків співпраці міста та Проекту ПРОМІС. 

Крім членів дорадчого комітету, у його роботі взяли участь перший заступник міського голови Олександр Чуприна, заступники міського голови Юрій Муха та Надія Угнічева, керуючий справами виконкому Світлана Калашнік та Почесний громадянин міста Олександр Попов. Проект ПРОМІС представляли його керівник Олександр Кучеренко, менеджер з впровадження проекту Соломія Рожко, головний експерт з питань місцевого врядування та розвитку Ігор Лепьошкін, головний експерт з питань розвитку бізнесу Валерій Кокоть та регіональний координатор Проекту в Полтавській області Ірина Дудка.

З вступним словом виступив міський голова Дмитро Биков, який окреслив очікування міста від співпраці з Проектом. Серед них – розробка стратегії розвитку міста на довгострокову перспективу, сприяння залученню інвестицій у місто та розвитку малого та середнього підприємництва.

Директор Проекту ПРОМІС Олександр Кучеренко ознайомив учасників засідання з основними напрямами реалізації Проекту, серед яких:

  • Демократичне врядування – залучення громадськості та ЗМІ до процесів прийняття рішень та бюджетування.
  • Формування і впровадження стратегічних планів розвитку громад.
  • Покращення якості послуг, що надаються органами місцевого самоврядування, пошук альтернативних джерел фінансування.
  • Підтримка розвитку й підвищення ефективності малих та середніх підприємств, створення сприятливого бізнес-клімату.

Ігор Лепьошкін, головний експерт з питань місцевого врядування та розвитку Проекту ПРОМІС, зазначив, що створений у кожному місті дорадчий комітет керуватиме впровадженням Проекту в місті, узгоджуватиме та аналізуватиме його діяльність за напрямами. Планується, що засідання дорадчого комітету відбуватиметься двічі на рік.

Також він ознайомив присутніх з таким компонентом діяльності Проекту, як запровадження моделі «відкритого уряду» та забезпечення прозорості та ефективності прийняття рішень органами місцевого самоврядування.

 

Валерій Кокоть, головний експерт з розвитку бізнесу Проекту ПРОМІС, ознайомив присутніх з 10 принципами Акта про малий бізнес, втіленими у міжнародному досвіді та імплементованими в Україні. Він відзначив, що важливими завданнями органів місцевого самоврядування є підтримка місцевого товаровиробника, полегшення доступу до джерел фінансування, а також інтернаціоналізація діяльності підприємств. Для реалізації цих завдань проект пропонує:

  • Створення системи постійних консультацій та зворотного зв’язку між владою та бізнесом.
  • Розробку експрес-методології для запобігання та усунення найбільш нагальних проблем бізнесу.
  • Розробку довготривалої програми підтримки малого та середнього бізнесу.
  • Розвиток бізнес-інфраструктури.
  • Створення бізнес-асоціацій, що сприятимуть соціальному підприємництву.

У ході обговорення напрямів співпраці з Проектом ПРОМІС представники малого бізнесу м. Комсомольська висловили свої побажання щодо допомоги малому та середньому бізнесу у вирішенні питань виходу на зовнішні ринки та доступу до «дешевих» фінансових ресурсів.

Довідка

Проект ПРОМІС упроваджується з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Уряду Канади.

Серед його основних завдань – підтримка децентралізації, розвиток малого та середнього бізнесу, забезпечення прозорості у прийнятті рішень органами місцевого самоврядування.

Залучені експерти з Канади, Польщі та України допомагатимуть органам місцевого самоврядування створювати моделі «відкритого уряду», а також – запроваджувати колективний процес прийняття рішень, який дозволяє всім зацікавленим сторонам, в тому числі організаціям громадянського суспільства та мешканцям, брати активнішу участь у житті міста.

Партнерами проекту ПРОМІС є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Асоціація міст України (АМУ). А також – обласні ради та обласні державні адміністрації чотирьох визначених областей (Вінницька, Запорізька, Івано-Франківська, Полтавська області).