Управлінню Державного казначейства у м. Комсомольську – 15!

17.01.2011, 13:56

altДванадцятого червня 1996 року було створене відділення Державного казначейства у нашому місті, яке згодом реорганізували в управління. Його очолила Т.П. НЕНЧИНА і керувала ним майже 12 років. З травня 2008 року управління очолює В.І. ЗАБЕЛО.

- Валентино Іванівно, розкажіть, будь ласка, про етапи становлення казначейства у Комсомольську?

- Спочатку штат казначейства нараховував п’ять фахівців, які мали досвід роботи в інших фінансових структурах. Протягом року наші працівники здобували навички роботи у державній структурі. З травня 1997 року, після місячної експериментальної співпраці з міським Центром зайнятості, казначейським обслуговуванням були охоплені всі установи, що отримували кошти з Держбюджету. У липні 2003 року був реалізований пілотний проект з головними розпорядниками коштів. Співпраця була вдалою і вже з січня 2004 року ми розпочали обслуговування місцевого бюджету. Протягом 15 років сфера нашої діяльності значно розширилася, відповідно й збільшувалася чисельність працівників. На сьогодні у держказначействі працює 14 молодих, високопрофесійних фахівців, які успішно та якісно виконують поставлені перед ними завдання.

- Які функції, завдання покладені на управління Держказначейства Комсомольська?

- Основними завданнями управління є забезпечення казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів на основі ведення єдиного казначейського рахунку, що передбачає розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів; контроль за здійсненням бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов’язань та проведенні платежів за ними. В межах своїх повноважень контролюємо дотримання учасниками бюджетного процесу бюджетного законодавства, ведення бухгалтерського обліку і складання звітності про виконання державного та місцевого бюджетів. На даний час казначейство обслуговує близько 90 бюджетних установ міста.

- Що впливає на якісну та ефективну роботу очолюваного вами управління?

- Впливає якість роботи самих розпорядників бюджетних коштів. Я маю на увазі фаховий рівень економістів, бухгалтерів бюджетних установ. Невідповідність законодавчій базі оформлених ними документів призводить до затримки проходження платежів. Кошти державного і місцевого бюджетів надходять своєчасно, за виключенням субвенцій із державного бюджету. Користуючись нагодою, звертаюся до керівників бюджетних установ і організацій, посадових осіб фінансово-бухгалтерських служб, розпорядників та одержувачів бюджетних коштів з проханням своєчасно подавати до органів ДКУ необхідні документи для здійснення фінансування видатків. Шануйте нелегку працю казначеїв!

- 12 січня Управлінню Державного казначейства у м.Комсомольську виповнилося 15 років. Вас вітали представники міської влади, клієнти і дякували за співпрацю. Ваші побажання з нагоди ювілейної дати.

- Довголіття, щастя, здоров’я і бадьорості духу бажаю пенсіонерам казначейської справи: Т.П. Ненчиній, Т.О. Локтіоновій, Л.В. Цисарській, О.І. Віннік, О.А. Караманець, які доклали багато зусиль, енергії для становлення й розвитку казначейської системи нашого міста.
Дякую виконкому Комсомольської міської ради в особі міського голови С.А. Супруна за сприяння й підтримку в нашій роботі, головним розпорядникам та одержувачам коштів за розуміння наших проблем і тісну співпрацю. Колегам зичу добробуту й плідної роботи в ім’я нашої України. 

Бесіду вела Раїса МАТУСЕВИЧ