«Розумні міста: інновації в місцевому управлінні»

31.03.2016, 15:34

У рамках спільного проекту Європейського Союзу і Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» до міста Івано-Франківська відбули з робочим візитом керуючий справами виконкому Світлана Калашнік, директор департаменту економічного розвитку і ресурсів Ольга Овчиннікова.

У ході візиту учасники Проекту 30 березня познайомилися з роботою Центру надання адміністративних послуг Івано-Франківської міської ради, відвідали комунальні об’єкти, які діють на принципах «розумних міст», у Івано-Франківській міській раді ознайомилися з електронними системами – «Відкритий бюджет і Бюджет участі. Доступ громадян до принципів розподілу та використання міського бюджету» і «Підвищення економічної активності за рахунок використання електронних послуг і мобільних додатків в Івано-Франківську».

31 березня в рамках спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» відбувся Національний круглий стіл «Розумні міста: інновації в місцевому управлінні» за участю міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, директора ПРООН в Україні Янтомаса Хімстри, першого радника Хуана Мера Кабейо, начальника управління інформації та розвитку інформаційного суспільства Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитра Маковського, проектного менеджера Європейської економічної комісії ООН «Концепція «Розумних міст», передовий світовий досвід» Доменіки Карр’єро, заступника голови державного агентства з питань електронного врядування України Олексія Вискуба, співкоординатора ініціативи Kyiv smart City «Прозорість в управлінні комунальною власністю за принципом Smart City» Олени Нічик, представників 25 міст-партнерів Проекту.

Учасники засідання обговорили різні елементи розумних міст, що були впроваджені українськими муніципалітетами, ознайомилися із технологічними рішеннями, які відіграють важливу роль для поліпшення взаємодії між громадянами і владою, надання послуг, підвищення прозорості та ефективності, стійкого поліпшення якості життя. Досвідом роботи поділилися представники Львівської, Луцької, Вознесенської, Тернопільської та Вінницької міських рад.

Обговорили організаційні та концептуальні рамки розумних міст, а також практичні приклади розробки і реалізації стратегій Smart city по всьому світу, реформи децентралізації. Працюючи в малих групах, визначали етапи в розвитку бачення створення Smart city: потреби і можливості громади, способи їх визначення, залучення громади й бізнесу, розробка політики розумних міст.