Форум багатодітних родин міста Комсомольська

31.03.2016, 16:36

30 березня у великій залі виконкому Комсомольської міської ради відбувся форум багатодітних родин м. Комсомольська, які виховують троє та більше дітей, віком до 18-ти років «Соціальний захист та підтримка багатодітних родин у м. Комсомольську».

На зібранні були присутніми заступник міського голови Надія Угнічева, начальники відділів та управлінь виконкому, ЦСССДМ, УПСЗН, УОЗ, міський відділ освіти; адміністрації дошкільних та шкільних навчальних закладів, голови громадських організацій «Багатодітна родина», «Центр «РОДІС», представники ЗМІ.

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Оробченко подякувала багатодітні родини за розуміння і підтримку, за активну роботу громадської організації «Багатодітна сім’я».

Заступник міського голови Надія Угнічева привітала учасників форуму, представила соціальний моніторинг багатодітних родин. Станом на 30 березня 2016 року в м. Комсомольську зареєстровано 251 багатодітна родина, у яких виховується 762 неповнолітніх дітей. З них: троє дітей – 207 сімей, четверо – 28 сімей, п’ятеро дітей – 11 сімей, шестеро – 2 сім’ї, семеро дітей – 2 сім’ї, десять дітей – 1 сім’я. Протягом 2015 року в місті Комсомольську до відділу у справах сім’ї та молоді для занесення на облік як багатодітна родина звернулось 33 сім’ї, які виховують трьох неповнолітніх дітей.

З початку 2015 року і в травні місяці перед початком оздоровчого сезону всі багатодітні родини, які перебували на обліку, були поінформовані про можливість оздоровлення дітей за бюджетні кошти або часткову доплату. Відповідно до заяв, які були написані батьками у 2015 році, 36 дітей було направлено на оздоровлення в табори за путівками Полтавської облдержадміністрації, це оздоровчі табори на території Полтавської області, на узбережжі Чорного моря та табір у Тернопільській області.

Матеріальну допомогу з міського бюджету отримали 15 родин на загальну суму 20550 грн. 27 сімей отримують матеріальну допомогу як малозабезпечені сім’ї. На новорічні свята у грудні 2015 року кожна багатодітна родина отримала солодкі новорічні подарунки від Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату». Щорічно в рамках Міської програми розвитку та підтримки сім’ї, охорони материнства та дитинства міська влада двічі на рік надає допомогу багатодітним родинам, у яких виховується п’ятеро та більше дітей: вручення канцтоварів перед початком нового навчального року та вручення подарунків на день Святого Миколая.

У м. Комсомольську з 2007 року реалізується проект «Сім’я року». У 2015 році, продовжуючи щорічну традицію, серед номінантів кращого досвіду у вихованні дітей та стосунків у родині була також і багатодітна родина. За останні 9 років проведення церемонії це була 10 багатодітна сім’я, яка стала взірцем сімейних цінностей.

У 2015 році ще одна багатодітна мати Ганна Скомаровська, яка народила та виховала 9 дітей, отримала почесне звання України «Мати-героїня». Сьогоднішні в нашому місті 32 жінки мають звання «Матері-героїні». Другий рік поспіль у номінації «Берегиня роду» в обласному конкурсі «Успішна жінка Полтавщини» була номінована одна із багатодітних матерів м.Комсомольська Олена Лаптєва, яка виховує чотирьох дітей. У минулому році вперше на рівні області був проведений конкурс «Найкраща родина», від нашого міста взяла участь багатодітна родина Сеників, які виховують п’ять неповнолітніх дітей.

Щорічно за участю адміністрацій НВЗ, педагогів, психологів та батьківських рад відбувається соціальний моніторинг умов проживання та потреб багатодітних родин. У 2015 році соціальне інспектування проведено у 220 родинах.

Сім’ї, які мають проблеми у вихованні та утриманні дітей, були взяті на соціальний контроль. Відділ у справах сім’ї та молоді, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей, управління охорони здоров’я, відділ освіти та УПСЗН максимально сприяли поліпшенню ситуації в родинах, які з різних причин потребували допомоги держави: лікування та обстеження дітей, отримання державної допомоги на лікування та оздоровлення дітей, перебування на пільгових умовах дітей у навчально-виховних закладах тощо.

Разом з тим є проблеми у виконанні батьківських обов’язків у деяких багатодітних родинах. Останні 2-3 роки з’явилася негативна тенденція у питаннях виховання та утримання дітей з багатодітних родин, що не може не турбувати владу. Предметом розгляду про незадовільне виконання батьківських обов’язків на комісії із захисту прав дітей за звітний період були 8 багатодітних родин (14 раз розглядалося це питання, деякі родини заслуховувалися по 2-3 рази). Такий стан справ є тривожним сигналом для громади. І допомога громадської організації «Багатодітна сім’я» у соціальній роботі з такими кризовими родинами була дуже доречною. Сподіваюся, що громадська організація і в подальшому не залишиться осторонь від вирішення питань покращення життя дітей у таких родинах.

Заступник міського голови висловила сподівання, що тісна співпраця між владою та багатодітними родинами, яка вибудовується протягом багатьох років, і в подальшому приноситиме позитивні результати у вирішенні проблем багатодітних сімей.

Для батьків багатодітних родин про соціальні послуги, передбачені для сімей з дітьми, віком до 18-ти років, доповіли начальник управління праці та соціального захисту населення Світлана Чернявська, головний спеціаліст міського відділу освіти Любов Павленко, заступник начальника управління охорони здоров’я Віктор Дудник, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Оксана Гончар.

Про соціальний захист сімей з дітьми, віком до 18-ти років, доповіла директор Центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Олена Запсельська.

Голова громадської організації «Багатодітна сім’я» Ніна Бурим-Сідько прозвітувала про роботу об’єднання, про завдання, які вирішувалися.

На завершення форуму батьки багатодітних родин мали нагоди з’ясувати питання, які їх турбують, у відповідних спеціалістів.

Кожному учаснику форуму члени громадської організації «Центр «РОДІС» вручили інформаційні матеріали – «Пам’ятку для батьків» і «Захистіть дитину від булінгу! Довідник відповідальних дорослих».