Виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету в Полтаві

4.04.2016, 10:01

2 квітня у Полтаві відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, на якому розглянуто питання про формування й виконання місцевих бюджетів Полтавської області в умовах реформування міжбюджетних відносин. Вів засідання голова Комітету Андрій Павелко.

У роботі Комітету взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, заступники голови облдержадміністрації, народні депутати України від Полтавської області, депутати обласної ради, міські голови міст обласного значення області, керівники ряду міністерств і відомств України, очільники структурних підрозділів облдержадміністрації. Місто Комсомольськ представляв міський голова Дмитро Биков.

Про стан виконання місцевих бюджетів Полтавської області в умовах децентралізації за 2015 рік доповів директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка. В обговоренні питання виступили Миргородський міський голова Сергій Соломаха та Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко.

Перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький поінформував народних депутатів України про стан проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг Полтавської області. Досвідом роботи з проведення ремонту доріг у м. Полтаві поділився Полтавський міський голова Олександр Мамай.

Членів Комітету також було ознайомлено з пріоритетними інвестиційними проектами Полтавщини, які потребують залучення коштів із державного бюджету. Йшлося про будівництво Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру, реконструкцію Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру.

У ході засідання були розглянуті й інші актуальні питання життєдіяльності області.

Про підсумки роботи виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету розповіли під час брифінгу в ОКІА «Новини Полтавщини» голова Комітету Андрій Павелко, заступник міністра фінансів України Роман Качур, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода, голова Полтавської ОДА Валерій Головко, заступник голови Державного агентства автомобільних доріг України Микола Березовський та народні депутати України Костянтин Іщейкін, Богдан Дубневич, Сергій Рудик, Олександр Горбунов та Андрій Гордєєв.

Виїзне засідання Комітету з питань бюджету ВРУ планували провести ще з грудня минулого року. Його ініціював народний депутат України Костянтин Іщейкін.

На засіданні представники Комітету вирішили виділити понад 251 млн грн з Держбюджету на ремонт доріг в області й пообіцяли завершити будівництво обласних протитуберкульозного та кардіологічного диспансерів цьогоріч. Також народні обранці наголосили, що підтримають законодавчу ініціативу щодо 5% збору ренти до місцевих бюджетів на екологічні ризики, яких завдає видобуток нафти і газу. «Полтавщина – восьмий регіон, який відвідуємо. Серед головних питань, що сьогодні розглядали, – проблема профтехучилищ та пільгового проїзду. Також обговорили держзамовлення продукції ПАТ «АвтоКрАЗ», – зазначив Андрій Павелко.

«Бюджетний комітет вже прийняв рішення, що Полтавщина отримає 251 млн грн на ремонт доріг. І це тільки початок роботи. Протягом року маємо залучити близько 1 млрд грн. Без ремонту доріг говорити про розвиток економіки та залучення інвестицій неможливо», – зазначив Костянтин Іщейкін.

Народний депутат України Сергій Рудик додав, що 251 млн грн на ремон – не мала сума. Для прикладу Вінницькій області з Держбюджету виділили 85 млн, Черкаській – 91 млн грн. Загалом, як наголосив заступник голови Державного агентства автомобільних доріг України Микола Березовський, щоб відремонтувати усі дороги Полтавщини, необхідно близько 20 млрд грн.

Щодо пільгових перевезень, заступник міністра фінансів України Роман Качур пояснив, що протягом останніх років ця субвенція державою не була повністю профінансована. «Тож перевізники недоотримали кошти. По-друге, до цього часу не існує державного обліку перевезень. Тож Верховна Рада України прийняла законопроект про відновлення даної субвенції, його розглядає Президент», – пояснив Роман Качур.

Також Комітет вирішив посприяти, аби вже цього року завершили будівництво Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру та реконструювали Полтавський обласний клінічний кардіологічний диспансер. «За тиждень передаємо протитуберкульозний диспансер на баланс Департаменту охорони здоров’я ОДА. Будівництво тривало майже 23 роки. За рахунок обласного бюджету розпочинаємо наповнювати цей об’єкт необхідним медобладнанням. Щодо кардіологічного диспансеру, ми його в цьому році реконструюємо. Минулоріч уже розробили необхідну розробку проекту кардіоцентру», – повідомив Валерій Головко.

Костянтин Іщейкін наголосив, що будівництво та реконструкцію диспансерів завершать вже цього року: «З бюджетів різних рівнів маємо профінансувати протягом цього року».

Щодо децентралізації, Полтавщина має хороші результати, наголосив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.

«Понад 24 млрд грн у минулому році отримали місцеві громади, аби вирішувати проблеми на місцях. За сприяння ОДА, Офісу реформ та органів місцевого самоврядування Полтавщина має хороші результати у рамках децентралізації. Це є прикладом для багатьох областей. Сьогодні планую відвідати ще 2 громади. Полтавська область продемонструвала якісні проекти та ефективно використала кошти Державного фонду регіонального розвитку», – повідомив В’ячеслав Негода.

 

Джерело http://www.oblrada.pl.ua/