Нарада з питань соціального захисту дітей та молоді

6.04.2016, 13:25

05 квітня в малій залі виконкому відбулася нарада з питань соціального захисту дітей та молоді за участю представників Кременчуцької місцевої прокуратури, керівників соціальних служб та навчальних і професійних закладів міста, старшого інспектора відділення поліції №2 Кременчуцького відділу поліції  ГУНП України в Полтавській області Юрія Гусаренка за головування заступника міського голови Надії Угнічевої.

Надія Дмитрівна на початку засідання підкреслила, що в Комсомольську завжди значна увага приділялася, створенню всіх необхідних умов для фізичного, інтелектуального й духовного розвитку дітей. У місті в даний час створена дієва, реально працююча система соціального та правового захисту дітей, які потребують особливої уваги: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-інвалідів.

Працівники Кременчуцької місцевої прокуратури – заступник керівника Юлія Ребрик, Юлія Карабаш, Оксана Севастьян, Яна Горбенко – порушили питання подальшої співпраці з соціальними службами міста Комсомольська з метою соціального та правового захисту дітей. Заступник керівника Кременчуцької місцевої прокуратури Юлія Ребрик розповіла про зміни у структурі прокуратури області, про питання, над якими працює її команда, режим роботи у відділенні прокуратури міста Комсомольська.

Начальник служби у справах дітей Лариса Василенко зупинилася на роботі служби за І квартал 2016 року з питань соціального захисту дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення права на сімейне виховання та запобігання соціальному сирітству, подолання бездоглядності та безпритульності серед  дітей.

Протягом І кварталу 2016 року набули статус «діти, позбавлені батьківського піклування» 9 дітей (для порівняння, за весь 2015 рік дітей, які набули такий статус, було 8). Ці діти були влаштовані: 4 дітей - під опіку/піклування в сім'ї родичів, 2 – Кременчуцький будинок дитини, 3 – Центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Комсомольську.

Станом на 01.04.2016 року на обліку ССД перебувало 83 дитини, які залишилися без піклування батьків, 18 дітей-сиріт, 63 дітей, позбавлених батьківського піклування, 2 дітей, які ще не мають підтвердженого статусу. 

З них: 62 дітей проживають у сім’ях опікунів/піклувальників, 10 – у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу Полтавської області, 11 дітей – у інтернатних закладах та ПТУ на повному державному утриманні. Тобто, до сімейних форм виховання влаштовано 89 % дітей.

На обліку служби станом на 01.04.2016 року перебувало 17 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, у тому числі 1 дитина, яка самовільно залишає місце постійного проживання; крім цього на соціальному контролі служби перебуває 23 сім’ї, у яких виховується 32 дітей. Протягом І кварталу 2016 року службою у справах дітей спільно представниками поліції було здійснено 10 соціальних патронажів у сім'ї.

Службою у справах дітей протягом І кварталу 2016 року до міського відділення поліції направлено 2 клопотання про притягнення до адміністративної відповідальності батьків відповідно до частини першої статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення за неналежне виконання батьківських обов’язків; до Комсомольського міського суду направлено 5 позовів про позбавлення батьківських прав. Протягом І кварталу 2016 року було позбавлено 6 батьків батьківських прав по відношенню до 5 дітей.

З метою попередження дитячої безпритульності, органом опіки та піклування контролюється питання збереження житлових та майнових прав дітей при вчиненні батьками або особами, які їх замінюють, правочинів щодо житла та майна, де діти мають право власності або користування. Протягом І кварталу 2016 року розглянуто 14 заяв громадян та надано відповідні дозволи. Дозволи надаються за умови рівноцінності або покращення житлових умов дітей.

Директор Комсомольського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Запсельська зупинилася на головних завданнях центру – профілактичній роботі і соціальному супроводі сімей, на роботі з категорією групи ризику, на співпраці із громадськими організаціями «Вороття» і «Зцілення».

Старший інспектор відділення поліції №2 Кременчуцького відділу поліції ГУНП України в Полтавській області Юрій Гусаренко наголосив на тісній взаємодії соціальних служб і начальних закладів міста, що дає позитивні результати.

Про роботу в даному напрямку говорили начальник відділу у справах дітей та молоді Тетяна Оробченко, заступник директора з виховної роботи Вищого професійного гірничого училища Жанна Тоцька.

На завершення заходу заступник міського голови Надія Угнічева висловила надію на подальшу дієву співпрацю між представниками соціально-гуманітарної сфери Комсомольська та Кременчуцькою місцевою прокуратурою, подякувала Юлії Ребрик за продуктивну роботу у плані соціального та правового захисту дітей та молоді.