30 роковини Чорнобильської трагедії

11.04.2016, 14:28

26 квітня виповнюється тридцять років відтоді, коли квітневої ночі весняну тишу поліського містечка Прип‘ять розірвав оглушливий вибух, відлуння якого прокотилося по всій планеті, віщуючи про всесвітню біду. Сталася гучна аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

Першими, разом з персоналом станції, усвідомлюючи страшенну небезпеку для свого здоров‘я і життя, до рятувальних робіт, у наступ проти вогню й небезпечної радіації пішли вогнеборці – пожежні міст Прип‘яті, Києва і Київської області. Згодом, упродовж квітня-травня і наступні місяці й роки через надмірне випробовування у двобої з “атомом” пройшли десятки, сотні тисяч наших співвітчизників.

У складі зведеного загону пожежної охорони Полтавської області у ліквідації наслідків аварії брали участь і колишні співробітники пожежної охорони м. Комсомольська – Середа Сергій Миколайович, Линовицький Григорій Васильович (помер у 2007р.) та Подолян Володимир Федорович (помер у 1998 році).

За два тижні після аварії, завдяки рішучості та фаховій підготовці пожежно-рятувальних команд, вдалося загасити вогонь і ланцюгова реакція смерті була зупинена. Ще багато років ми і наші наступні покоління будемо пам’ятати і відчувати наслідки найстрашнішої трагедії ХХ століття.

На жаль з кожним роком стає менше і менше тих, хто ризикуючи власним життям і здоров’ям, рятував світ від атомного лиха. Світла та вічна пам’ять ліквідаторам, які віддали своє життя заради спасіння нашої землі від страшної техногенної аварії.

Низький уклін і найтепліші слова вдячності вам, дорогі герої-ліквідатори, за сміливість, мужність та відвагу. Ваш подвиг назавжди слугуватиме прикладом для кожного із нас, буде взірцем самовідданого виконання службового обов’язку. Мої щирі побажання кожному з вас – ліквідаторам – міцного здоров‘я, родинного благополуччя, миру, добра та довгих щасливих років життя.

 

 

Начальник Комсомольського міського сектору
ГУ ДСНС України у Полтавській області
майор служби цивільного захисту О.М.Стеценко