У Комсомольську буде відкрито професійний клас з підготовки фахівців гірничого профілю

15.04.2016, 08:31

14 квітня у СЗОШ № 5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Л.І.Бугаєвської відбулася офіційна зустріч керівників групи «Ferrexpo Plc», міської влади, керівників галузі освіти, у ході якої підписано протокол про наміри відкриття в місті професійного класу з підготовки фахівців гірничого профілю.

 

У заході взяли участь заступник міського голови Надія Угнічева, начальник відділу освіти Комсомольської міської ради Полтавської області Ірина Шошина, голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус, генеральний директор ТОВ «Єристівський ГЗК» Микола Горошко, генеральний директор ТОВ «Біланівський ГЗК» Юрій Химич, директор з персоналу групи «Ferrexpo Plc» Грег Нортьє, директор з управління персоналом та побуту ВАТ «Полтавський ГЗК» Олена Бойченко, головний фахівець з комунікацій ВАТ «Полтавський ГЗК», помічник-консультант народного депутата Костянтина Жеваго Руслан Клименко, головний спеціаліст відділу освіти Лілія Щербина, директори загальноосвітніх шкіл міста, ЗМІ.

 

Директор з управління персоналом та побуту ВАТ «Полтавський ГЗК» Олена Бойченко повідомила присутнім про те, що в місті Комсомольську стартував новий профорієнтаційний проект «Старт у професійне майбутнє», який передбачає створення у СЗОШ № 5 профільного 10 класу з підготовки фахівців інженерно-технічних спеціальностей. Мета проекту - забезпечити можливості для доступу учнів загальноосвітніх навчальних закладів до здобуття профільної освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах реформування сучасного суспільства. Олена Бойченко поділилася планами участі компанії «Ferrexpo Plc» в навчально-виховному процесі профільного класу. Передбачені цікаві екскурсії, зустрічі з фахівцями ВАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «Єристівський ГЗК», ТОВ «Біланівський ГЗК», педагогами ВНЗ, майстер-класи, пов’язані з виробничим процесом на гірничодобувних підприємствах міста.

 

У своїй промові голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус відзначив, що підприємства групи «Ferrexpo Plc» є соціально відповідальними підприємствами, які роки поспіль успішно впроваджують у життя низку проектів, направлених на покращення якості освіти регіону. Підприємства зацікавлені в робочій силі, яка матиме профільну професійну освіту. На конкурсній основі на базі СЗОШ № 5 буде створено профільний клас, розроблено відповідну навчальну програму, забезпечено теоретичну та практичну підготовку випускників до вступу до ВНЗ на спеціальності гірничої справи. Віктор Лотоус зазначив, що підприємства групи «Ferrexpo Plc» також зобов’язуються підтримувати студентів, які успішно навчатимуться, стипендіями, забезпечити їх робочими місцями, достойною заробітною платою.

 

Директор з персоналу групи «Ferrexpo Plc» Грег Нортьє подякував міській владі та освітянам за підтримку ідей компанії. Висловив надію на те, що для юних комсомольчан проект «Старт у професійне майбутнє» стане гарним стартом у доросле життя.

 

Заступник міського голови Надія Угнічева зазначила, що Комсомольськ відкриває широкі можливості для працевлаштування молоді, адже містоутворюючі підприємства компанії «Ferrexpo Plc» забезпечують роботою 28-30% працездатного населення міста. Кадрова політика на підприємствах компанії є пріоритетною, тому й виникла необхідність об’єднати зусилля міської влади, відділу освіти та «Ferrexpo Plc» задля допомоги майбутнім випускникам щодо правильного вибору профілю навчання, професії, яка матиме попит на підприємствах Ferrexpo. «Відкриття профільного класу сприятиме збільшенню кількості випускників загальноосвітніх закладів Комсомольська, які оберуть для подальшого навчання вищі навчальні заклади гірничого спрямування; забезпечить підготовку майбутніх потенціальних спеціалістів, необхідних для роботи на підприємствах «Ferrexpo Plc», - зазначила заступник міського голови.

 

«Профільне навчання не є новинкою для шкіл Комсомольська, - зазначила начальник відділу освіти Комсомольської міської ради Полтавської області Ірина Шошина. - СЗОШ № 5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу близько 17 років плідно співпрацювала з Національним гірничим університетом щодо якісної підготовки випускників школи, їх вступу до вищого навчального закладу за спеціальністю гірничого спрямування. Саме тому СЗОШ № 5, директор якої є Алла Тузікова, запропоновано стати майданчиком для підготовки профільного класу». Ірина Шошина повідомила, що навчальну програму такого класу буде підсилено додатковою кількістю годин з предметів природничо-математичного напрямку. Запросила дев’ятикласників усіх шкіл міста взяти участь у конкурсному тестуванні.