Мітинг-реквієм з нагоди 30 річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС

27.04.2016, 10:00

Чорнобильські дзвони лунають над планетою, закликаючи до миру, терплячості, взаєморозуміння. У місті Комсомольську 26 квітня біля пам’ятного знака на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС відбувся мітинг-реквієм з нагоди 30 річниці страшної катастрофи. Вшанувати учасників ліквідації того страшного лиха зібралися міська влада, члени громадської організації «Союз-Чорнобиль», представники підприємств, установ міста, релігійних організацій, учнівські колективи, студенти.

Міський голова Дмитро Биков відкрив мітинг. З глибокою вдячністю звернувся він до чорнобильців-комсомольчан, до учасників мітингу: «30 років тому, 26 квітня 1986 року, Україна й увесь світ пережили техногенну катастрофу – аварію на Чорнобильській АЕС. Відтоді цей весняний день для всього світу став днем скорботи за жертвами трагедії. Щороку ми з вами збираємося, щоб згадати і вшанувати пам’ять героїв, які віддали здоров’я і саме життя заради нашого майбутнього. Безмежна повага й уклін ліквідаторам, які живуть поруч із нами в Комсомольську. Бажаю вам здоров’я, життєвої енергії, миру й добра. Нехай завжди зігріває й надихає вас людська вдячність за ваш подвиг».

До побратимів звернувся голова громадської організації «Союз-Чорнобиль» Анатолій Луцій. Анатолій Семенович сказав, що організація налічує 456 осіб, із яких 78 інвалідів. Страшна квітнева ніч розділила життя багатьох людей на до і після аварії. Комсомольчанам-чорнобильцям побажав здоров’я, щастя, благополуччя й миру. Висловив вдячність міській владі, Благодійному фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», профспілковому комітету ВАТ «Полтавський ГЗК», Індустріалбанку, усім, хто знаходить можливість допомогти ліквідаторам.

 

Хвилиною мовчання комсомольчани вшанували пам’ять загиблих і померлих ліквідаторів внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

 

До чорнобильців, усіх комсомольчан звернувся протоієрей Свято-Миколаївського собору отець Георгій.

 

До пам’ятного знака вдячні земляки поклали яскраві квіти вічної пам’яті, вдячності за врятовані життя, за дитячий сміх, за сімейні теплі вогнища.