Всесвітньому дню охорони праці присвячується

28.04.2016, 16:17

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці 28 квітня 2016 року біля пам’ятника «Загиблим на виробництві» відбувся мітинг-реквієм з вшанування пам’яті загиблих на підприємствах за участю представників міської влади, трудових колективів ВАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «Єристівський ГЗК», ТОВ «Біланівський ГЗК», Управління Держпраці по Полтавській області, Головного управління Держпраці в Дніпропетровській області, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України в Полтавській області, підприємств, закладів, установ та громадськості міста.

 

На мітингу виступив перший заступник міського голови Олександр Чуприна, який підкреслив важливість питань підвищення культури виробництва, відходу від одержання прибутку будь-якою ціною. «За безпеку треба платити, а за її відсутність треба розплачуватися», – зауважив Олександр Анатолійович. Побажав підвищувати культуру виробництва і досягти результатів провідних європейських країн.

 

Голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус наголосив, що сьогодні у Всесвітній день охорони праці ми згадуємо усіх загиблих, тих, хто будував місто, комбінат, інші підприємства. Ця втрата є тяжкою не тільки для родини, а й для колег, колективу. Сьогодні найперше ми думаємо про молодь, яка приходить на зміну досвідченим працівникам. Ми ставимо перед собою завдання: зрозуміти, з якими думками вони приходять на виробництво і як вони будуть виконувати свій виробничий обов’язок. Хотілося б, щоб назавжди вийшли із вжитку слова виконання виробничих показників – «будь-якою ціною виробити зайву тонну окатків», «встигнути відремонтувати до певної хвилини». Усі ці рішення сприяють порушенню питань безпеки праці. І це має відійти в минуле. Віктор Лотоус підкреслив, що побутовий травматизм тісно пов'язаний із виробничим. Хотілося б, щоб ми робили усе можливе і, як представники компанії FERREXPO, розширили сферу впливу не тільки на причини виникнення виробничого травматизму, а й на причини побутового. Важливо, щоб кожен із нас думав: чому ми приходимо на роботу, яку мету переслідуємо. І ця мета має бути про те, щоб ми і наші підлеглі поверталися додому живими і здоровими. Це головна мета, це головне призначення людини на землі. Голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» побажав успіхів у досягнення таких позитивних результатів.

 

На мітингу також виступив начальник управління Держпраці по Полтавській області Сергій Щербак, який зауважив, що Міжнародна організація праці щороку визначає девіз Всесвітнього дня охорони праці: у 2016 році – «Стрес на робочому місці – колективний виклик». Побажав підприємствам безаварійної роботи і як можна менше стресів як на роботі, так і в побуті.

 

Заступник начальника Головного управління Держпраці в Дніпропетровській області Костянтин Корольов підкреслив, що підприємства нашого регіону з високим рівнем охорони праці і промислової безпеки, побажав тримати на такому рівні.

 

Заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків і профзахворювань України в Полтавській області Оксана Щербак підкреслила важливість створення безпечних умов праці з метою збереження життя і здоров’я працюючих.

 

Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували загиблих на виробництві.

 

По завершенні мітингу присутні поклали вінки та квіти до підніжжя пам’ятника «Загиблим на виробництві».