Комсомольчани вшанували загиблих у війні 1939-1945 років

10.05.2016, 10:34

09 травня у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні територіальна громада Комсомольська на чолі з міським головою Дмитром Биковим взяла участь у мітингу-реквіємі.

 

За традицією мітинг відкрив очільник Комсомольська, привітав ветеранів та містян із памятним Днем Перемоги: «Дорогі ветерани! Шановні комсомольчани! Сьогодні ми територіальною громадою міста відзначаємо 71 річницю Перемоги. У кожного народу є дати й події, які складають опорні точки їхньої історії, підґрунтя історичної пам'яті й національної гордості. Для нас, комсомольчан, такою знаковою віхою була і буде битва за Дніпро. У героїчному літописі Полтавської землі форсування Дніпра - знаменна історична подія. Саме тут, на лівому березі річки, були розташовані основні сили наших військ, які штурмували ворожі укріплення на правому березі. Майже два місяці тривало вогняне протистояння. У жорстоких боях за плацдарм на правому березі взяли участь 89, 92, 252, 375, 299, 84, 116, 233 стрілецькі дивізії 37 і 53 армій у складі військ Степового фронту. Більше 30 тисяч бійців полягли смертю хоробрих у боях за Дніпро у нашій місцевості.

Сьогодні вшановуємо пам’ять тих, чиє життя забрала війна, схиляємося в доземному поклоні перед нині живими, хто проніс через війну честь, вірність воїнській присязі і любов до Батьківщини. Дякуємо ветеранам за безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні в історії людства. Ми у вічному боргу перед вами за мужність, героїзм, самопожертву, силу духу, проявлену в боях за рідний край. Ваш приклад наслідують сьогодні воїни-комсомольчани – захисники цілісності й суверенітету рідної землі на Сході України. Переконаний: усі разом ми зможемо подолати ті випробування, що нависли над нашою країною, відстояти своє щасливе майбутнє у вільній, сильній, демократичній державі. Бажаю всім міцного здоров’я, довгих років життя, нехай у ваших оселях завжди панують благополуччя та достаток, і кожен ваш день буде сповнений оптимізмом та бадьорістю духу. Мирного неба вам і вашим родинам! Вітаю вас із Днем Перемоги!»

 

Теплі слова привітання та щирі побажання доброго здоров’я, довгих і щасливих літ життя, миру й добробуту, адресовані ветеранам та комсомольчанам, прозвучали від голови правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктора Лотоуса, голови міської ради ветеранів війни та праці Віри Станицької, намісника Архієрейського подвір’я Свято-Миколаївського собору Української православної церкви Георгія Граба.

 

Присутні віншували тих ветеранів, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до цього світлого дня. Все менше їх залишається в життєвому строю. Даються взнаки опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, хвороби й рани. Їх груди вкриті медалями, на скронях - сивина. Громада хвилиною мовчання вшанувала полеглих у війні, поклала квіти до Вічного Вогню.