Підготовка мікропроектних пропозиції

10.05.2016, 11:20

У рамках чергового засідання координаційної ради з питань реалізації в Комсомольську проекту Євросоюзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», яке відбулося 6 травня, пройшов другий тренінг з написання мікропроектних пропозицій громади. Його учасники ознайомилися з технічними аспектами заповнення заявки й додатків, які доповнюють і пояснюють її.

На початку засідання координаційної ради перший заступник міського голови Олександр Чуприна зазначив, що в країні помітно зростає ціна на енергоносії, що спричиняє подорожчання комунальних послуг. «Сьогодні наше головне завдання полягає в тому, щоб системно виконувати заходи, спрямовані на енергоефективність та енергозбереження в житловому фонді міста. Усім необхідно вчитися розумного господарювання. У ході тренінгу ви навчитеся оформляти документацію на отримання гранту від проекту ПРООН. Поставтеся до цього максимально серйозно, тому що все не так просто, як здається на перший погляд. Головне - не тільки правильно оформляти всі документи, але ще дуже важливо виконувати все у відведені терміни, щоб прискорити процес взаємодії з міжнародними донорами», - підкреслив Олександр Чуприна і закликав присутніх до плідної роботи.

Начальник відділу благоустрою та житла департаменту ЖКГ виконкому, координатор проекту з підтримки місцевих громад у Комсомольську Валерій Гирявець нагадав учасникам тренінгу, що в ході березневого розширеного засідання координаційної ради було обумовлено, що ініціативні групи будинків, де процес створення об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) ще не завершений, але їх включили в реалізацію проекту ЄС /ПРООН, а також ті, хто залишився в резерві, завершать процес створення і реєстрації ОСББ до 1 травня. Нагадаємо, що 5 будинків були визначені для отримання підтримки проекту ЄС/ПРООН. Це ОСББ «Стимул» (вул. Конституції, 22), ініціативні групи будинків по проспекту Героїв Дніпра, 80, 77, вул. Добровольського, 18, 77. Ініціативні групи багатьох будинків провели установчі збори, але не всі встигли до зазначеного терміну офіційно зареєструватися як ОСББ. Із списку резервних зареєструвалися – ініціативні групи будинків по проспекту Героїв Дніпра, 54; вул. Миру, 22; вул. Добровольського, 49. Ініціативна група будинку по проспекту Героїв Дніпра, 77 не впоралася із завданням: не провела установчих зборів і відповідно не зареєструвала об'єднання. Тому на останньому засіданні координаційної ради було визначено, що замість неї отримає підтримку ЄС /ПРООН ОСББ по проспекту Героїв Дніпра, 54. Тепер 5 ОСББ повинні за досить короткий термін замовити у проектної організації виготовлення проектно-кошторисної документації на виконання робіт, які вони визначили, експертизу, підготувати мікропроектну пропозицію, щоб отримати грант від проекту ЄС/ПРООН. Хто не впорається з цим завданням, естафету передадуть резервним ОСББ. Виготовити проектно-кошторисну документацію з експертизою необхідно до 1 червня.

У ході проведення тренінгу з написання мікропроектних пропозицій координатор проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Полтавській області Віталіна Старчик підкреслила, що після визначення бюджету, заповнення заявки мікропроектних пропозиції дуже важливо в доповненнях вказати перелік робіт, матеріалів, устаткування та вартість кожної позиції, а також впровадження енергозберігаючих заходів. «ЄС/ПРООН дає обмежену суму допомоги для реалізації мікропроектних пропозицій: від $7000 до $12000 у залежності від проблеми будинку. Ті, хто виготовить проектно-кошторисну документацію раніше термінів, отримає більше коштів. Тому слід поквапитися», - пояснила координатор Віталіна Старчик.