Здобутки юних робототехніків на фестивалі «Robotica 2016»

16.05.2016, 14:38

14 травня 2016 року відбувся фестиваль «ROBOTICA». Змагалися понад сто команд із 16-ти регіонів України. Захід пройшов уже увосьме. Команда з Комсомольська брала участь у двох категоріях Всеукраїнської олімпіади з робототехніки «Сумо» та «Слалом». Сумоїсти порівняно із минулим роком покращили свої результати: пройшли відбіркові бої та потрапили в 1/16 етапу змагань. А далі поступилися суперникам: хто у 1/8, а хто у 1/4. 

Як сказав Деніел Уілсон, письменник-фантаст, інженер-робототехнік, роботи непередбачувані: ніколи не знаєш, коли вони захочуть повеселитися. А ми вже точно знаємо, що вони будуть веселитися і нас «веселити». Один із кращих наших роботів на 4 потужних двигунах із сучасним блоком EV3 відмінно працював на всіх тестових етапах. Але на самому старті змагань робот перестав відповідати на команди оператора Сірого Михайла. Шкода, що судді не дали достатньо часу на перезавантаження системи. Але ми плануємо все-таки позмагатися цим роботом на фестивалі «FERREXPO ROBOT FEST», що відбудеться у жовтні цього року.

Троє учнів нашої команди брали участь у новій категорії «Слалом», де учасникам необхідно було підготувати та запрограмувати робота, здатного якнайшвидше проїхати по складній траєкторії, позначеній чорною лінією, через 20 воріт. Ця категорія значно складніша, адже до етапу конструювання робота додається програмування. Саме тому цю категорію обрали кращі вихованці гуртка робототехніки. Учасникам даються дві спроби, а в залік береться кращий час проходження дистанції. Не можна передати словами емоції та відчуття, що охопили нас, коли після першої спроби наші хлопці займали І, ІІ і ІІІ місце. Але у другій спробі на І місце вирвалася учасниця з Донецька (за правилами допускається участь і дорослих учасників також). Відповідно наші хлопці зайняли такі місця:

-Віталій Рябець, 9-Б клас – ІІ місце;

-Іван Сльоза, 9-Б клас – ІІІ місце;

-Віталій Роман, 7-Б клас – ІV місце.

Фестиваль "Robotica" - це не тільки змагання: це нові знайомства, це обмін досвідом, це зустріч добрих друзів!

У цілому можна сказати, що фестиваль «Robotica» додав вихованцям гуртка впевненості у своїх силах.

Бажаю юним робототехнікам подальших успіхів та перемог! Адже зупинятися ми не збираємося. У нас є мрії! Зокрема, відвідати Kyiv Make Faire – фестиваль мейкерів, інженерів та конструкторів, щоб побачити, а можливо і позмагатися у перегонах на дронах. Подібні перегони будуть на фестивалі робототехніки у Дніпропетровську 4-5 червня 2016 року. Мріємо про новий кабінет, де ми могли б на новій та сучасній техніці повністю зануритися у процес конструювання та програмування, щоб досягати нових висот! Завдячуємо за неоціненну підтримку міському голові Дмитру Геннадійовичу Бикову та Благодійному фонду «Полтавського ГЗК»!

 

 

Роман Олександр,
тренер команди робототехніків м. Комсомольська, учитель інформатики ЗОШ №1