Обласний семінар-практикум з питань підвищення науково-методичного та професійного рівнів педкадрів

19.05.2016, 15:38

18 травня у спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім.Л.І.Бугаєвської розпочав роботу обласний семінар-практикум для завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів) «Створення умов для підвищення науково-методичного та професійного рівнів педагогічних кадрів», що має на меті ознайомити учасників семінару з досвідом роботи методичного кабінету відділу освіти Комсомольської міської ради; обговорити проблеми створення умов для підвищення науково-методичного та професійного рівнів педагогічних кадрів; розглянути питання ефективного застосування інноваційних технологій, форм і методів навчання дорослих; вивчити можливості використання у процесі науково-методичної роботи інформаційно-комунікаційних технологій. Робота семінару розпочалася під звуки ансамблю «Концертіно» ПСМНЗ «Дитяча музична школа», керівник Жанна Фоміна, концертмейстер Марія Азізова.

На початку пленарного засідання кандидат педагогічних наук, доцент, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського Віталій Зелюк привітав учасників семінару, побажав творчої роботи, окреслив коло завдань, які необхідно опрацювати.

Заступник міського голови Надія Угнічева у вітальному слові коротко розповіла про місто, фінансове забезпечення діяльності освітньої галузі, участь міської влади в питаннях покращення матеріально-технічної бази навчальних і позашкільних закладів, наголосила на ефективності роботи міського відділу освіти, методичного кабінету, побажала, щоб перебування у місті було приємним і комфортним.

Помічник-консультант народного депутата України Руслан Клименко привітав гостей від імені народного депутата України Костянтина Жеваго, від керівництва гірничодобувних підприємств компанії FERREXPO. Наголосив, що девіз діяльності Костянтина Валентиновича – «Досягнення промислового виробництва на благо людей». І ми це доводимо понад 18 років на території Комсомольська, Кременчука, Кременчуцького й Глобинського районів. Нашими партнерами є працівники освіти області. Руслан Клименко побажав плідної роботи.

 

Ректор ПОІППО ім.М.В.Остроградського Віталій Зелюк розкрив питання «Створення умов для підвищення науково-методичного та професійного рівнів педагогічних кадрів». Вручив подяки Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського ряду керівників районних (міських) методичних кабінетів (центрів) за активну участь у проведенні циклу зональних науково-практичних конференцій «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії і практики» 21-28 квітня 2016 року та поширення передового педагогічного досвіду з питань національно-патріотичного виховання.

Про основні напрямки розвитку освіти міста Комсомольська доповіла присутнім начальник відділу освіти Ірина Шошина.

Завідувач міським методичним кабінетом відділу освіти Світлана Негода розповіла про методичні складові підвищення фахової майстерності педагогічних кадрів.

Методист відділу національно-патріотичного виховання ПОІППО ім.М.В.Остроградського Марина Єщенко розкрила питання «Механізми та інструменти удосконалення професійної компетентності методичних працівників у сфері національно-патріотичного виховання».

З досвідом роботи навчального закладу з питання «Траспарентність в управлінні сучасним загальноосвітнім навчальним закладом як запорука задоволення запитів територіальної громади міста» ознайомила присутніх директор СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І.Бугаєвської Алла Тузікова.

У практичній частині роботи семінару учасники познайомилися із досвідом роботи міських методичних об’єднань, творчих груп, майстер-класів, методичних студій, школи фахового зростання, школи передового педагогічного досвіду, школи молодого вчителя. Для гостей міста організовано екскурсію до Комсомольського історико-краєзнавчого музею та с.Келеберди.

Учасники семінару відвідали ярмарок «Творчі сходинки освітян Комсомольська», роботу якого організувала педагогічна громада в актовій залі ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, презентувавши методичні матеріали з досвіду роботи, вироби учнів і педагогів, мультимедійні презентації. Завітали до Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, де ознайомилися із досвідом роботи закладу з питань формування патріотичної компетентності через співпрацю з громадськими організаціями.

19 травня робота обласного семінару-практикуму для завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів) продовжилася в ДНЗ «Попелюшка», у якому презентовано фрагмент проблемного семінару керівників ДНЗ з питань формування життєвої компетентності у дошкільників як вимоги сьогодення.

У Комсомольській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулася інструктивно-методична нарада «Про підсумки роботи методичної служби області у 2015-2016 н.р.», проведена завідувачкою центру координації діяльності методичних служб ПОІППО ім. М.В.Остроградського Вікторією Золотухіною і методистом центру координації діяльності методичних служб ПОІППО ім.М.В.Остроградського Наталією Жарою. Керівникам методичних кабінетів і центрів Полтавщини презентували досвід роботи ЗОШ №1 з питання «Роль адміністрації школи в процесі методичного забезпечення запровадження інновацій», ознайомили з ІТ-технологіями під керівництвом Олександра Романа, запросили на авторську творчу майстерню Сергія Залізняка.

Також відвідали ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 й ознайомилися з досвідом роботи з питання про організаційно-методичні засади навчально-виховного процесу дітей з особливими потребами, презентований директором школи Вірою Усатенко.

По закінченні роботи учасники обласного семінару-практикуму для завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів) «Створення умов для підвищення науково-методичного та професійного рівнів педагогічних кадрів» підвели підсумки роботи і прийняли рекомендації.