Засідання міського штабу з оздоровлення та відпочинку дітей

23.05.2016, 09:16

Днями у великій залі виконкому Комсомольської міської ради відбулося засідання міського штабу з оздоровлення та відпочинку дітей за головування начальника відділу у справах сім’ї та молоді Тетяни Оробченко.

 

Тетяна Оробченко нагадала присутнім, що у 2015 році було оздоровлено 2967 дітей, 59 % від загальної кількості осіб віком від 7 до 18 років. Сьогодні загальна кількість дітей, які мають право на оздоровлення, становить 5018. На 147 дітей працівників бюджетної сфери виділено 500 тис. грн, додатково очікується 68 тис. грн на дітей постраждалих від аварії на ЧАЕС. З обласного бюджету м.Комсомольську для пільгових категорій дітей виділено 56 путівок. Оздоровча кампанія 2016 року буде проходити зі змінами, передбаченими обласною Програмою оздоровлення та відпочинку дітей від 29.04.2016 року. Полтавщина працює в експерименті, відбувається апробація механізму часткової оплати вартості путівки до дитячого закладу для дітей віком від 7 до 18 років. Комсомольськ згідно з рішенням Полтавської облради отримав субвенцію 261 тис. грн, і частина з цих коштів за рішенням керівництва міста витрачена на здешевлення бюджетних путівок. За рахунок вивільнених коштів, 116 тис. грн, відбудеться здешевлення путівки батькам. Оксана Гончар, головний спеціаліст відділу, проведе навчання для бухгалтерів і відповідальних осіб щодо механізму часткового здешевлення путівки. У вартість часткового здешевлення ввійшли 765,5 грн з обласного бюджету і така ж сума з міського бюджету. Кожен батько може додатково отримати на здешевлення путівки 1531 грн. Полтавська область вперше запропонувала такий формат доступності дітей до оздоровчої кампанії. Ми підтримуємо таке починання, бо путівки, надані областю, мають жорстку градацію за категоріями.

 

Про роботу пришкільних таборів навчальних закладів у 2016 році й кількість дітей, які потребують оздоровлення, інформував методист міського методичного кабінету відділу освіти Юрій Омельянець. Зокрема він зазначив, що термін відпочинку дітей у пришкільному таборі становить 17 днів. Вартість путівки із дворазовим харчування становить 442 грн, батьківська доплата – 243 грн. Вартість путівки із триразовим харчуванням – 510 грн, батьківська доплата – 280,5 грн. Пришкільні табори у ЗНЗ, ДЮСШ №2 працюватимуть із 01 червня, у ЦДтаЮТ – із 30 червня. Планується оздоровити дітей пільгових категорій: дітей-сиріт – 15, позбавлених батьківського піклування – 22, з багатодітних сімей – 15, з малозабезпечених сімей – 24, постраждалих від надзвичайних ситуацій – 26. 24 травня буде проведено навчання для начальників пришкільних таборів за участю медичних працівників, представників Управління Держпродспоживслужби у місті Комсомольську, міського методичного кабінету, Комсомольського міського сектору Головного управління ДСНС України у Полтавській області. Перевірка пришкільних таборів на наявність відповідної дозвільної та установчої документації буде проводитися 10 червня.

 

Начальник управління охорони здоров’я Юрій Ковпак доповів, що забезпечення оздоровчих таборів медичними працівниками середньої ланки й лікарями 100%. Оздоровчий процес у галузі охорони здоров’я триває цілий рік. Заплановано на 2016 рік оздоровити 1862 особи віком до 14 років, 1202 особи – від 15 до 17 років. Сьогодні оздоровлено 8 дітей, є путівки ще для 5. Передбачено оздоровити 8 дітей пільгових категорій. На забезпечення путівками працівників медичної галузі виділено 111 тис. грн по загальному фонду, 26 тис. грн  – обласна субвенція. Підкреслив, що, маючи більше ніж 2 тис. диспансерно хворих дітей, ми не можемо реалізувати 20-30 путівок у санаторії України через відмови батьків.

 

Про режим роботи спортивного табору при ДЮСШ №3 розповіла заступник директора з навчально-тренувальної роботи Людмила Омельянець, про оздоровлення у спортивному таборі при ДЮСШ №1 –   заступник директора з навчально-спортивної роботи ДЮСШ №1 Микола Лагода.

Ірина Вірич, юрист-консульт ЦСССДМ, повідомила членам міського штабу з оздоровлення та відпочинку дітей, що їх заклад опікується оздоровленням демобілізованих учасників АТО та членів їх родин.

 

Головний спеціаліст служби у справах дітей Марина Горбенко поінформувала присутніх про плани на оздоровчий період 2016 року: заплановано оздоровити 67 дітей, із них – підопічних 56, із прийомних сімей – 6, із будинку сімейного типу – 5. Виконком Комсомольської міської ради звернувся до Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» з проханням надати в ДСОЦ «Горизонт» 35 путівок: із них на І зміну – 29, решту на ІV зміну.

Головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Оксана Гончар довела до відома перелік документів, необхідних для часткової оплати вартості путівки, і таборів, у яких можна оздоровити дитину за рахунок коштів обласного бюджету для дітей пільгових категорій: ПЗОВ "Крилатий" ТОВ «Коматекс» с. Красне Скадовського району Херсонської області; ДП-ОК "Лісовий" с. Скоморохи, Бучацького району Тернопільської області; ДЗОВ "Чайка"  ПАТ "Кредмаш" с. Градизьк Глобинського району Полтавської області; ПОДОЦ "Маяк" с. Головач Полтавського району Полтавської області; ДОТ "Сонячний" с. Михайлівка Диканського району Полтавської області; реквізити оздоровчих закладів для батьківської проплати та терміни відпочинку.