Акція «Стоп, СНІД!»

23.05.2016, 09:43

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Ще у 1983 році організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів. Мета Дня пам’яті померлих від СНІДу – привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.


У м. Комсомольську цей скорботний день відзначається з 2002 року, коли перші волонтери з числа учнів загальноосвітніх шкіл та професійних закладів міста вийшли на вулиці з інформаційно-просвітницькою акцією щодо попередження поширення ВІЛ/СНІДу серед молоді. Уже у той час Україна займала одне з перших місць у Європі з поширення цього лиха серед молоді, віком від 17 до 35 років. Тому молодіжні проекти були спрямовані на активне інформування комсомольчан про загрози їх життю та здоров’ю.


За 14 років відбулося безліч акцій, волонтерських десантів, цільової просвітницької роботи в різновікових колективах, включно з батьками дітей дошкільних закладів. Бюджет міста сприяє реалізації просвітницьких проектів, спрямованих на попередження поширення соціально небезпечних хвороб у молодіжному та підлітковому середовищі.


Цього року на вуличну просвітницьку акцію вийшло близько 350 волонтерів з 11 навчально-виховних закладів Комсомольська. Територіальна громада отримала з рук підлітків інформаційну листівку щодо загрози поширення ВІЛ-інфекції та червону стрічку, як обов’язковий атрибут таких акцій, що є символом боротьби зі СНІДом.


Окрім того, за кошти міського бюджету на біл-бордах розміщується інформація соціального спрямування щодо попередження поширення небезпечних хвороб. Незмінними партнерами у просвітницькій діяльності молоді багато років є міський відділ освіти, навчальні заклади міста та засоби масової інформації.