Комсомольчани мітингували проти перейменування міста

23.05.2016, 16:37

19 травня Верховна Рада України за рекомендацією Українського інституту національної пам'яті прийняла постанову № 4085 про перейменування населенних пунктів, якою перейменувала місто Комсомольськ у Горішні Плавні.

 

23 травня комсомольчани прийшли до Комсомольської міської ради, на мітинг, схвильовані ухваленим рішенням Верховної Ради України, висловили свій протест проти перейменування міста. Згідно з загальноприйнятими демократичними нормами змінювати назву міста мають право виключно самі жителі більшістю голосів. Мешканці Комсомольська обурені тим, що думку більшості городян не враховано.

 

У вересні 2015 року в ході громадських слухань 98% комсомольчан проголосували за збереження історичної назви міста. Назва міста - це данина пам'яті будівельникам міста та гірничодобувного комбінату – так вважає більшість містян. Учасники громадських слухань доручили депутатам Комсомольської міської ради клопотати перед Верховною Радою про внесення змін до законодавства України щодо можливості проведення місцевого референдуму з питання перейменування Комсомольська. Відповідний закон в Україні відсутній. 01 березня на сьомій (позачерговій) сесії Комсомольської міської ради VIІ скликання міські депутати одноголосно ухвалили тексти звернень до Голови Верховної Ради і Президента України, де висловили прохання відтермінувати перейменування міста до кінця поточного року. У зверненнях, підготовлених органами місцевого самоврядування, наголошено на стурбованості жителів питанням перейменування Комсомольська в Горішні Плавні. Містяни вважають, що запропонована Українським інститутом національної пам'яті назва ні географічно, ні історично не пов'язана з Комсомольськом. Назва Горішні Плавні зовсім не відповідає характеру прогресивного, успішного міста.

 

Представники органів місцевого самоврядування запросили громаду у велику залу міської ради, де відповіли на всі запитання, прозвітували про виконання доручення територіальної громади, надане у ході громадських слухань, прокоментували юридичні аспекти, пов’язані з процедурою перейменування міста. Обіцяли через ЗМІ повідомляти комсомольчан про хід справ з даного питання.