Питання перейменування міста розглянули в ПОДА

24.05.2016, 08:20

23 травня в місті Полтаві відбулася зустріч міського голови Дмитра Бикова з головою Полтавської облдержадміністрації Валерієм Головком, першим заступником голови Полтавської облдержадміністрації, депутатом Полтавської облради Андрієм Пісоцьким, у ході якої розглянули ситуацію, що склалася через перейменування Комсомольська.

Верховна Рада України 19 травня прийняла постанову № 4085, якою перейменувала ряд населених пунктів, у тому числі й Комсомольськ. У рамках пакету законів про декомунізацію Український інститут національної пам’яті визначив нову назву місту Комсомольську – Горішні Плавні. Комсомольчани не погодилися з назвою, що не відображає ні минулого, ні теперішнього, ні майбутнього знаного в Україні та світі, прогресивного міста на Дніпрі. Місто нарекли Комсомольськом першопрохідці, які збудували його в 60-х роках на піщаних дюнах. На громадських слуханнях щодо перейменування міста 98% комсомольчан проголосували за збереження його історичної назви. За дорученням громади органи місцевого самоврядування звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради з проханням відтермінувати строки перейменування й вирішити питання щодо можливості проведення референдуму, який дасть змогу громаді згідно з нормами чинного законодавства обрати нову назву міста більшістю голосів.

Керівництво області підтримало комсомольчан. Депутат Полтавської обласної ради Андрій Пісоцький висловив занепокоєння стосовно ситуації, коли думка більшості містян не була врахована при прийнятті такого важливого для них рішення у той час, коли держава обрала курс на впровадження реформ децентралізації влади, надання більших повноважень місцевим громадам. Андрій Пісоцький пообіцяв сприяти підготовці звернення з проханням надати комсомольчанам додатковий час для обговорення нової назви міста.

Органи місцевого самоврядування мають намір оскаржити перейменування Комсомольська в судовому порядку у Верховному адміністративному суді. Міський голова Комсомольської міської ради Дмитро Биков зазначив, що останнє слово у виборі назви міста має бути за його мешканцями. У разі відтермінування строків перейменування міста до кінця року з’явиться можливість проведення в трудових колективах підприємств, бюджетних установ, закладів, організацій широких обговорень. Очільник міста підкреслив, що органи місцевого самоврядування, керівництво Полтавської облдержадміністрації, депутати обласної ради від Комсомольська, народний депутат України Костянтин Жеваго прикладуть максимум зусиль, аби місто мало сучасну милозвучну та гідну назву.