Про надання пільг з 1 травня 2016 року!

25.05.2016, 11:19

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 р. № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (набрала чинності з 30.04.2016 р.) (далі – Постанова) внесено зміни зокрема до:
- Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Українивід 04.06.2015 р. № 389.
Зазначеною Постановою передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії ім. не нараховуються пільги.
Постановою внесено наступні зміни до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Пільги надаються протягом 12 місяців, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.
З 1 січня 2016 року розмір податкової соціальної пільги складає 1930 грн.
При визначені права на отримання пільг до сукупного доходу сім’ї включаються нараховані:
- пенсія;
- заробітна плата;
- грошове забезпечення;
- стипендія;
- соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
- доходи від підприємницької діяльності;
- допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.
Не переглядається право осіб на отримання пільг, якщо не закінчився термін, на який визначене відповідне право. Для інших осіб, а також після закінчення терміну, на який було визначене право, визначається право на отримання пільг на наступні 12 місяців.
У разі виникнення додаткових питань щодо державних соціальних гарантій та можливість попереднього запису на прийом радимо звертатися за телефоном 2-64-91.

Начальник управління
С. П. Чернявська