Засідання сесії Комсомольської міської ради

25.05.2016, 16:42

24 травня у великій залі міськради відбулася одинадцята сесія Комсомольської міської ради Полтавської області сьомого скликання.

 

Під час урочистої частини засідання міський голова Дмитро Биков вручив державні нагороди учасникам бойових дій на Сході України: медаль «За військову службу Україні» Руслану Пририймі, медаль «Захисник Вітчизни» Юрію Юрченку.

 

Військовий комісар Комсомольського РВК Едуард Марченко відзначив подякою начальника штабу-першого заступника керівника АТО на території Донецької та Луганської областей генерал-майора Ігоря Тимошенка за значний благодійний внесок, підтримку Збройних сил України на Сході міського голову Дмитра Бикова, голову правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктора Лотоуса, директора Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» Вячеслава Мінязева, секретаря Комсомольської міської ради Сергія Дороту, голову правління ГО «Учасників бойових дій на Сході України» Кирила Бегейму.

 

У ході робочої частини пленарного засідання депутати опрацювали ряд важливих проектів рішень. Затвердили міську програму «Забезпечення хворих з рідкісними (орфанними) захворюваннями лікарськими засобами, виробами медичного призначення та харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання на 2016 - 2020 роки». У Комсомольську станом на 01.04.2016 на диспансерному обліку в лікувально-профілактичних закладах перебуває 81 хворий з орфанними захворюваннями. Уже тривалий час Програма не фінансується з державного бюджету. Втім медичні препарати, дієтичне харчування для таких хворих дуже високовартісне. Міський голова Дмитро Биков підкреслив значущість Програми, просив депутатів міської ради підтримати проект рішення. Рішення прийнято. Згідно з вищезазначеною Програмою з міського бюджету у 2016 році буде виділено 1,2 млн грн.

 

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Оробченко прокоментувала зміни в міську програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2016 - 2019 роки стосовно часткової оплати сім’ям з дітьми вартості путівки до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку з міського бюджету. Сума часткової оплати становить 1531 грн.

 

Внесли зміни в додаток до Комплексної програми підготовки молоді міста Комсомольська до військової служби і призову її до Збройних сил України та військових формувань інших центральних органів виконавчої влади на 2016 рік.

 

Депутати Комсомольської міської ради розглянули питання житлово-комунального господарства та будівництва:

1. Про Програму енергоефективної модернізації мереж зовнішнього освітлення міста Комсомольська на 2016 - 2017 роки.

2. Про внесення змін до додатків Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Комсомольська на 2016 рік.

3. Про внесення змін до додатку «Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в місті Комсомольську на 2016 – 2020 роки».

4. Про внесення змін до «Програми будівництва та реконструкції об’єктів комунальної власності міста Комсомольська на 2016 рік».

 

Міський голова Дмитро Биков відзначив важливу роль енергозберігаючих проектів, націлених на покращення стану навколишнього середовища, у соціально-економічному розвитку міста. Зокрема, Програма енергоефективної модернізації мереж зовнішнього освітлення міста Комсомольська на 2016-2017 роки направлена на забезпечення якісного освітлення міста, скорочення витрат на утримання міських мереж зовнішнього освітлення, покращення стану екології. Програма реалізується за фінансової підтримки відомої у світі Північної екологічної корпорації НЕФКО, яка надає кредитні кошти для впровадження інвестиційних проектів з позитивним впливом на екологію. У рамках Програми буде замінено 840 старих вуличних світильників на нові екологічно безпечні світлодіодні. Обсяг фінансування у 2016 році становитиме 3,6 млн грн. Очільник Комсомольська зазначив, що співпраця з НЕФКО буде корисною і престижною для міста.

 

Депутати міської ради затвердили звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2016 року. Міський бюджет за І квартал 2016 року по доходах виконаний на 110,4%, по видатках – на 75%. Внесли зміни до показників міського бюджету на 2016 рік.

 

Розглянули та схвалили текст звернення до Комітету з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради України ( завантажити zvernennya.doc  ) , зміст якого прокоментувала начальник юридичного відділу Олена Таран. Вирішили звернутися до АМУ за підтримкою ініціативи Комсомольська з питання легалізації місцевих референдумів в Україні.

 

Затвердили Положення про центр (відділ) надання адміністративних послуг Комсомольської міської ради Полтавської області та Регламенту його роботи в новій редакції.

 

На засіданні сесії міської ради опрацювали питання економічного розвитку та ресурсів, поновлення прав користування земельними ділянками, архітектури і містобудування.

 

У різному розглянули питання про перейменування міста Комсомольська в Горішні Плавні. Міський голова Дмитро Биков прозвітував про результати роботи органів місцевого самоврядування Комсомольська в напрямку виконання законів з декомунізації. Поінформував про прийняття Верховною Радою України постанови № 4085, у якій йдеться про зміну назви міста Комсомольська на Горішні Плавні. Очільник міста озвучив наступні кроки органів місцевого самоврядування. На пленарному засіданні побував народний депутат України Сергій Каплін, який виступив з пропозицією підтримати комсомольчан. Заслухали думку депутатів Комсомольської міської ради щодо перейменування міста. У своїх промовах вони висловили готовність разом співпрацювати на благо рідного міста та територіальної громади.