Озброєний сторож морських кордонів України: чим вражає фрегат "Гетьман Сагайдачний"

30.05.2016, 10:04

 

Фрегат "Гетьман Сагайдачний", підшефний корабель Комсомольської міської ради,  увійшов до бойового складу Військово-морських сил України навесні 1993 року. І хоча минуло вже понад 20 років, його характеристики досі вражають.

Характеристики "Сагайдачного"

Довжина корабля 123 метри, газотурбінна силова установка забезпечує потужність у 56 тисяч кінських сил. Крейсерська швидкість 60 кілометрів на годину. Екіпаж налічує близько 200 осіб.

Якщо корабель повністю наповнити провіантом, то команда може залишатись у відкритому морі цілий місяць.

Амуніція корабля

Окрім одноствольної артилерійської установки калібру 100 міліметрів, на кораблі є ще дві шестиствольні установки, які вражають ціль на відстані до п’яти кілометрів.

Та це ще дрібниці порівняно із зенітним комплексом "Оса", реактивними бомбометами та мінно-торпедним устаткуванням. А ще на фрегаті базується вертоліт та спеціальний загін, який проводить огляд підозрілих суден.

Завдання фрегату

У перші роки незалежності фрегат здійснював офіційні візити в порти Франції, Арабських Еміратів, Італії, США та ще десятка країн.

12 жовтня 2013 року "Гетьман Сагайдачний" вирушив у район Аденської затоки. Місце, де сомалійські пірати наводили жах навіть на потужні кораблі. Перед українцями поставили завдання проводити розвідку узбережжя Сомалі та оглядати судна. Під час одного патрулювання екіпаж таки затримав судно з піратами, які не встигли викинути у воду зброю.

Співпраця з волонтерами

Чудовий подарунок "Гетьман Сагайдачний" отримав від українських волонтерів. Те, що Укроборонпром не міг зробити багато років – вони здійснили за три, а саме: зібрали кошти на сучасний радар, що здатний відстежувати надводні цілі в радіусі 180-ти кілометрів. Раніше екіпаж користувався радаром для риболовецьких суден, який не розрізняє цивільні кораблі від військових.

Нещодавно Міноборони заявило, що повну реконструкцію фрегата проведуть у 2018 році.

За матеріалами сайту http://24tv.ua