Шановні комсомольчани!

3.06.2016, 08:43

02 червня газетою «Голос України» опублікувано Постанову Верховної Ради України, у якій йдеться про перейменування Комсомольська у Горішні Плавні. Документ набирає законної сили 03.06.2016.

 

19 травня за скороченою процедурою обговорення питань на пленарному засіданні Верховної Ради України без дотримання положень ст. 31 Регламенту Верховної Ради України розглянуто проект Постанови № 4085 «Про перейменування окремих населених пунктів та районів», згідно з яким назву Комсомольська вирішили змінити на Горішні Плавні. «За» проголосувало 220 народних депутатів України, які без обговорень у залі засідання прийняли рішення про перейменування населеного пункту на основі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті. Проект Постанови не було внесено до порядку денного пленарних засідань, що є порушенням ст. 25 Регламенту Верховної Ради України. Крім того, повноваження Верховної Ради щодо прийняття даної постанови закінчилися ще в лютому 2016 року. Відповідно до норм чинного законодавства зміни, які б дозволили прийняти рішення про перейменування, внесено не було.

 

01.06.2016 з порушенням встановленої Регламентом Верховної Ради України процедури (без внесення до порядку денного засідання Верховної Ради України) розглянуто проект Постанови «Про скасування рішення Верховної Ради України від 19.05.2016 про прийняття за основу та в цілому проекту Постанови про перейменування окремих населених пунктів та районів (реєстраційний номер 4085)», подану народним депутатом України Сергієм Капліним 20.05.2016. «Проти» перейменування Комсомольська без згоди мешканців проголосувало 20 депутатів, «за» – 59, «утрималось» - 8. Не голосували - 144. Рішення про скасування Постанови № 4085 відхилено. Акт підписано у ході брифінгу Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм.

 

30.05.2016 на звернення депутатів Комсомольської міської ради № 03-37/431 від 02.03.2016 щодо перейменування міста Комсомольська Полтавської області надійшла відповідь директора Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича. У листі зазначено, що для розгляду пропозицій та підготовки рекомендацій для Верховної Ради України щодо перейменування населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, створено експертну комісію. Згідно з витягом з протоколу № 7 від 29 січня 2016 року комісія ухвалила рішення підтримати пропозицію Ю.Лози щодо перейменування м. Комсомольська Полтавської області на м. Горішні Плавні та запропонувати Українському інституту національної пам’яті подати цю рекомендацію на розгляд Верховної Ради України. У протоколі також зазначено, що місто Комсомольськ збудовано на території колишньої Горішньоплавнівської сільської ради, адміністративним центром якої було с. Горішні Плавні. Від центру сучасного Комсомольська те місце, на якому розташовувалися Горішні Плавні, віддалене приблизно на 3 км. Село було ліквідовано у 1972 році.

 

Згідно з інформацією про склад і зміст документів частини фондів Державного архіву Полтавської області с. Горішні Плавні з 1957 року відносилося до Пришибської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області. І місто Комсомольськ, яке почали будувати у 1960 році, не мало до села ніякого відношення. У 1972 році Горішні Плавні було знято з реєстру і такий населений пункт взагалі зник з мапи України. Отже, інформація, надана Українському інституту національної пам’яті експертною комісією, містить значні неточності та є некоректною.

 

Демократичні норми, прийняті в європейських країнах, були порушені. 03.06.2016 Комсомольською міською радою буде подано позов до Вищого адміністративного суду України про визнання постанови недійсною в частині перейменування Комсомольська. Згідно з нормами чинного законодавства буде оповіщено інші населені пункти, які фігурують у Постанові.

 

03.06.2016 у п’ятницю заплановано проведення спільного засідання депутатів Комсомольської міської ради, членів громадської ради при Комсомольській міській раді. У ході засідання відбудеться обговорення подальших дій з питання зміни назви міста, у ході якого будуть озвучені думки першопрохідців, депутатів, керівників підприємств, мешканців міста.

 

Міський голова Дмитро Биков