З незабутніми враженнями і щирою подякою !

3.06.2016, 08:59

19 травня 2016 року завдяки сприянню і фінансовій підтримці міської ради відмінники дитячої художньої школи, переможці й учасники художніх виставок і конкурсів, разом зі своїми викладачами на комфортабельному автобусі відправилися в незабутню мандрівку до всесвітньо відомої столиці українського гончарства – Національного музею-заповідника українського гончарства у с. Опішному – наймогутнішого і найславетнішого центру культурної самобутності українців.

Територія заповідника вразила нас своєю красою й мальовничим пейзажем. Такої кількості вишуканих творів мистецтва з кераміки не знайти більше ніде. Тут зібрані традиційні керамічні композиції видатних майстрів не лише України, а й зарубіжних художників сучасності. Експозиція знаходиться під відкритим небом, тому твори гончарного мистецтва вражають своїми розмірами, величчю і красою.

Тут, під небом Опішного, пролягла межа між минулим і майбутнім.

Ось і ми в пошуках духовності і краси насолодилися дивовижним творінням рук людських, від побаченого переповнюють почуття гордості за наш талановитий народ, бо опішнянська кераміка є своєрідним етнічним символом української культури й гончарного мистецтва

Перш за все, ми відвідали музей-заповідник, де нам провели цікаву екскурсію під відкритим небом Ми ознайомилися з Національною галереєю монументальної і садово-паркової глиняної скульптури, почули захоплюючі розповіді музейного екскурсовода про історію українського гончарства, побачили найбільшу в Україні колекцію творів народних майстрів-гончарів і художників-керамістів усіх регіонів України, відвідали майстер-клас з гончарства і ліплення глиняної іграшки заслуженого майстра народної творчості України Миколи Пошивайла.

Учні мали унікальну можливість не тільки спостерігати за роботою гончара і малювальниці, а також власноруч спробували виготовити свій перший глиняний витвір, який можливо було купити на добру згадку, переглянули фільм про технологію виготовлення гончарних витворів, історію Опішного, життя і творчість славетних гончарів України.

Дізнавшись про те, що неподалік знаходиться Державна спеціалізована художня школа-інтернат «Колегіум мистецтва у Опішному» імені К.К.Кричевского, ми завітали до цього закладу, у якому щороку проходить Міжнародний гончарний фестиваль І ми, як люди мистецтва, були дуже і приємно вражені представленою експозицією творчих робіт художників із різних областей України у віці від 10 до 27 років.

Нам пощастило на власні очі помилуватися роботами переможців попередніх фестивалів.

Діти багато дізналися нового і цікавого про гончарство, як виробляли великі скульптури, у якій печі раніше робили випалення виробів, як наносили глазурі, учні мали змогу взяти участь у майстер-класах з гончарної справи, власноруч зліпити іграшку з глини, попрацювати на справжньому гончарному крузі, розписати глиняну іграшку особливою фарбою – ангобою.

Одним словом, кожен відчув себе справжнім творцем! Є на що подивитися і чому навчитися.

З великою вдячністю за таку можливість, з новими ідеями, новими знаннями, натхненням, повні сил і вражень до створення чогось цікавого й нового як викладачі, так і діти приїхали додому. Ми отримали незабутні враження від відвідання цього дивовижного місця.

 

Тож від себе особисто, від педагогічного колективу, від батьків і учнів Дитячої художньої школи ми хочемо висловити щиру вдячність міській раді нашого міста за фінансову підтримку, за небайдужість і сприяння творчому й естетичному розвитку обдарованих дітей нашого закладу.

Ми дуже вдячні вам, і пишаємося тим, що в нашому місті міська влада саме так, турботливо і дбайливо, піклується про нашу школу і її учнів!

 

Директор ПСМНЗ
«Дитяча художня школа» О.М.Чередніченко