Асоціація міст України та громад

1.12.2010, 09:45

На зборах Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України та Асоціації міст Полтавщини обрано нового голову
Правління – Комсомольського міського голову Сергія Супруна

Відповідно до Статуту Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування „Асоціація міст України” 25 листопада 2010 року в м. Хоролі проведені звітно-виборні збори Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України та Асоціації міст Полтавщини. У зборах взяли участь міські, сільські та селищні голови Полтавщини.

За результатами зборів головою Правління відділення обрано Комсомольського міського голову Сергія Андрійовича Супруна. Затверджено також склад Правління Полтавського регіонального відділення Асоціація міст України та Асоціації міст Полтавщини. Крім того, було обрано делегатів від регіонального відділення Асоціації міст України на Конференцію уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів АМУ та для участі у пленарному засіданні Національного конгресу місцевого самоврядування у м. Києві 3 та 4 грудня 2010 року.

Довідка:

Асоціація міст України та громад - майже ровесниця нашої молодої незалежної держави. Вона має досить цікаву і динамічну історію. За цей відносно короткий проміжок часу своєю активною суспільною діяльністю вона зуміла не тільки привернути увагу широкої громадськості, об'єднати для співпраці більшу частину українських міст, а й змусила поважати себе усі гілки влади.

АМУ заснована в червні 1992 року і на той час до її складу входило 35 міст. На міжрегіональній нараді керіників міських Рад, що відбулася тоді в Дніпропетровську, було визначено основну мету діяльності Асоціації - підтримка курсу ринкових перетворень, розширення горизонтальних зв'язків між містами на грунті економічного співробітництва, захист законних прав та інтересів членів Асоціації в органах влади та управління, взаємодія з владними структурами і громадськими об'єднаннями в справі перетворення України на країну з соціально орієнтованою ринковою економікою.

У січні 1995 року на загальних зборах Асоціації був прийнятий новий статут, згідно з яким вона стала носити свою теперішню назву - Асоціація міст України, і одержала статус всеукраїнської недержавної організації. Сьогодні Асоціація міст України об'єднує 527 міст, селищ і сіл,в яких проживає понад 80% населення України.