«Останнє слово у виборі назви міста повинно залишитися за громадою», - підсумував міський голова

3.06.2016, 17:55

Сьогодні відбулося спільне засідання депутатів Комсомольської міської ради та членів громадської ради.

 

Захід пройшов за участі міського голови Дмитра Бикова, секретаря Комсомольської міської ради Сергія Дороти, першого заступника міського голови Олександра Чуприни, заступника міського голови Надії Угнічевої, Почесного громадянина міста, голови правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктора Лотоуса  у великій залі міської ради.

 

У залі були присутні 28 депутатів, представники 17 громадських організацій – членів громадської ради, інших міських громадських організацій, мешканців міста, ЗМІ. Міський голова Дмитро Биков прокоментував останні події стосовно зміни назви міста. У ході пленарного засідання Верховної Ради України, що відбулося 01.06.2016, депутати прийняли рішення щодо перейменування Комсомольська в Горішні Плавні. Постанова про перейменування підписана Головою ВРУ Андрієм Парубієм, опублікована в газеті «Голос України». Таким чином, рішення ВРУ набрало чинності з 03.06.2016. Міський голова повідомив, що сьогодні підписав позов до Вищого адміністративного суду України про  визнання постанови недійсною в частині перейменування Комсомольська. Очільник міста запросив містян до змістовної дискусії.

 

Влада і громада висловили свої думки та пропозиції щодо назви міста, спільно обговорили питання. Серед пропозицій щодо прийнятної назви міста звучали: Наддніпрянськ, Добровольськ, Борисфен, Новгород на Дніпрі, Рудний, Горішні Плавні, Святомиколаївськ.

 

З проникливим словом до громади звернувся представник духовенства – владика Веніамін. Говорив про підтримку духовних цінностей у суспільстві, про важливість виховання в майбутнього покоління патріотизму та любові до рідного міста. Нагадав, що місто має свого духовного покровителя – Святого Миколая, пам’ятник якому встановлено біля Свято-Миколаївського собору, який є окрасою та визначною пам’яткою. Запропонував змінити назву Горішні Плавні на Святомиколаївськ.

 

Присутні підтримали пропозиції щодо створення експертної комісії з формування списку адекватних та обґрунтованих назв, проведення в трудових колективах їх широкого обговорення, визначення найпопулярніших назв, винесення їх на розгляд мешканців. Шляхом відкритого голосування обрали членів експертної комісії, до складу якої увійшли представники органів місцевого самоврядування, громадської ради, юристи, історики.

 

За результатами спільного засідання постановили найближчим часом провести обговорення обраних експертною комісією назв міста в колективах, зібрати та опрацювати протоколи та результати цих засідань. Вирішили зібрати громаду на слухання, де демократичним шляхом буде обрано назву місту більшістю голосів. «Останнє слово у виборі назви міста повинно залишитися за громадою», - підсумував міський голова.