Міський голова запросив громаду до мирної дискусії

4.06.2016, 15:19

04 червня за ініціативи членів клубу першопрохідників «Полтавська магнітка», спілки «Першозасновників» ВАТ «Полтавський ГЗК» територіальна громада, яка не прийняла нав’язану Українським інститутом національної пам’яті нову назву, вийшла до виконкому міської ради на мітинг проти назви міста Горішні Плавні.

 

До мітингуючих вийшли представники органів місцевого самоврядування на чолі з міським головою Дмитром Биковим.

 

Очільник міста прозвітував громаді про хід подій, повязаних з перейменуванням міста. 19.05.2016 Верховна Рада України з порушенням регламенту розглянула та прийняла проект Постанови про перейменування окремих населених пунктів та районів № 4085. 01.06.2016 з порушенням регламентної процедури у ході пленарного засідання розглянули й відхилили проект Постанови «Про скасування рішення Верховної Ради України від 19.05.2016 про прийняття за основу та в цілому проекту Постанови про перейменування окремих населених пунктів та районів». «За» перейменування Комсомольська без згоди мешканців проголосували 59 депутатів, «проти» – 20, «утрималось» - 8. Не голосували - 144.  Того ж дня Голова ВРУ Андрій Парубій підписав Постанову про перейменування населених пунктів. Днями пізніше документ було опубліковано в газеті «Голос України». З 03.06.2016 згідно з чинним законодавством місто Комсомольськ перейменовано у Горішні Плавні. Містом прокотилася хвиля протестів.

 

У ході виступів містяни висловили протест проти, нав’язаної силоміць, назви Горішні Плавні. Мешканці висунули вимогу на демократичне право вибору назви міста самостійно. Міський голова Дмитро Биков запросив громаду до мирної дискусії.

 

03.06.2016 у великій залі міської ради відбулося спільне засідання депутатів міськради, членів громадської ради, громадських організацій, містян, у ході якого було обрано експертну комісію, яка опрацювала перелік, запропонованих мешканцями 157 нових назв міста. Вибрала 4 назви: Горішні Плавні (назва прийнята Верховною Радою України) та 3 найпопулярніші та обґрунтовані назви: Добровольськ, Наддніпрянськ, Святомиколаївськ. Вирішили зібрати громаду на громадські слухання, де мешканці міста також будуть мати можливість винести та обговорити інший варіант назви. Назву місту буде обрано громадою шляхом голосування. Вирішальною буде більшість голосів.

 

У ході мітингу виступили голова клубу першопрохідників «Полтавська магнітка» Володимир Лісняк та перший заступник голови спілки «Першозасновників» ВАТ «Полтавський ГЗК» Євгеній Шестаков. Першопрохідці зазначили, що у душі будівники міста сприймають тільки його історичну назву. З назвою Горішні Плавні вони категорично не згодні, бо вона є чужою та не обґрунтованою історичними фактами. Містяни, які з повагою ставляться до старшого покоління, підтримали першопрохідців. Вийшов з промовою до громади духовний наставник містян отець Георгій.  Зазначив, що першочерговим сьогодні є зберегти мир і спокій, знайти компромісне рішення проблемного питання. Запропонував назвати місто на честь Святого Миколая, який є його покровителем, Святомиколаївськ. Пояснив свій вибір тим, що образ святого є узагальненням усіх добрих справ, які зробили містяни, об’єднавшись разом, побудувавши таке гарне і славне місто. Святий Миколай є символом нашої єдності та доброї волі.  

 

Міський голова зазначив, що йти необхідно демократичним шляхом і запропонував містянам взяти активну участь у обговоренні прийнятної для більшості назви міста на громадських слуханнях. Оголосили дату проведення громадських слухань – 08.06.2016 о 18.00.