Відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією

7.06.2016, 13:11

Відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при виконавчому комітеті Комсомольської міської ради Полтавської області. Вела засідання заступник міського голови, голова координаційної ради Надія Угнічева. У роботі координаційної ради взяли участь головні лікарі лікувально-профілактичних закладів міста, позаштатні міські фахівці управління охорони здоров'я, керівники управлінь та відділів міськвиконкому, члени координаційної ради.

Завідувач відділу епідеміологічних досліджень, лікар-епідеміолог Комсомольського міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Державної санітарно-епідеміологічної служби України» Полтавської області Антоніна Волик доповіла про аналіз захворюваності туберкульозом за січень-травень 2016 року. Доповідач зазначила, що захворюваність туберкульозом збільшилася з 12,7 до 18,1 на 100 тис. населення, але не перевищує епідпорогового показника (50,0 на 100 тис. населенн ). Серед захворілих 7 чоловік, 3 жінки, в тому числі: 2 пенсіонери, студентка, 5 непрацюючих осіб (працездатного віку) та 2 хворих із підприємств. На виконання міської цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012 – 2016рр. у м. Комсомольську виділено 10,0 тис. грн. За рахунок коштів державного бюджету отримали лікарських препаратів для лікування туберкульозу в амбулаторних умовах 58 077, 24 грн. На обліку в дорослого лікаря-фтизіатра перебуває 318 хворих, з яких 49 хворих з активним туберкульозом. Також на обліку перебуває 248 тубінфікованих дітей. План профілактичного флюорографічного обстеження виконаний на 45,1%, виявлено при профоглядах 6 хворих туберкульозом.

Про епідситуацію із захворюваності на ВІЛ-інфекцію/ СНІД. Аналіз роботи кабінету «Довіра» міської лікарні за січень-травень 2016року доповіла Алла Замш, завідуюча інфекційною службою міської лікарні, міський позаштатний лікар-інфекціоніст управління охорони здоров’я. Алла Олексіївна зазначила, що станом на 03.06.16 р. на обліку знаходяться 60 осіб (32 чоловіки, 28 жінок), з них 3 дитини народжені від ВІЛ-інфікованих матерів. На початок 2016 року на обліку в кабінеті «Довіра» знаходилося 57 ВІЛ-інфікованих (32 чоловіки, 25 жінок), з них 3 дитини народжені від ВІЛ-інфікованих матерів. За 5 місяців 2016 року взято на облік 6 осіб У ІV стадії (стадія СНІД) перебуває 12 осіб. На обліку 3 дітей, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів. За 5 місяців 2016 року обстежено на ВІЛ 396 чол., з них ВІЛ+ у 5 чол. Споживачі наркотичних речовин – обстежено 41 чол., серед них ВІЛ+ у 3 осіб. Обстежено вагітних – 412(первинно 223 жін., повторно 189 жін.) серед них ВІЛ+ у 1 жін. За клінічними показниками обстежено 105 чол., виявлено ВІЛ+ у 1 чол. За власною ініціативою обстежено 190 чол., ВІЛ-інфекцію виявлено у 1 чол. За 5 місяців 2016 року кабінетом «Довіра» було проведено 391 індивідуальних дотестових консультувань. З проінформованих 391 особи 85 дали згоду на проведення тесту на ВІЛ, з них 2 особи – позитивний результат.

Завідувач амбулаторно-поліклінічною консультативною службою міської лікарні Микола Дубина доповів про аналіз захворюваності на наркоманію за січень-травень 2016 року: на обліку в лікаря-нарколога перебуває 171 наркозалежна особа, уперше взято на диспансерний облік станом на 01.06.2016 року 20 осіб. У групу ризику взято 18 осіб. 63 особи із числа ін’єкційних споживачів наркотиків на базі Комсомольського центру ПМСД отримують замісну підтримуючу терапію. Уперше взято в програму ЗПТ у 2016 році 14 осіб.

Головний лікар міської лікарні Костянтин Шкляр доповів про бюджет міських програм та виконання заходів програм за 5 місяців 2016 року: «Цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2012 – 2016 роки в м. Комсомольську» та «Міська цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 – 2019 роки».

Інформацію щодо заходів, які були проведені відділом у справах сім’ї та молоді міськвиконкому до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу, донесла до учасників координаційної ради начальник відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Оробченко. Зокрема зазначила, що у м.Комсомольську День пам’яті померлих від СНІДу відзначається з 2002 року, коли перші волонтери з числа учнів загальноосвітніх шкіл та професійних закладів міста вийшли на вулиці з інформаційно-просвітницькою акцією щодо попередження поширення ВІЛ/СНІДу серед молоді. Мета Дня пам’яті померлих від СНІДу – привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих. Уже у той час Україна займала одне з перших місць у Європі з поширення цього лиха серед молоді, віком від 17 до 35 років. Тому молодіжні проекти були спрямовані на активне інформування комсомольчан про загрози їх життю та здоров’ю. Цього року на вуличну просвітницьку акцію вийшло близько 350 волонтерів з 11 навчально-виховних закладів Комсомольська. Територіальна громада отримала з рук підлітків інформаційну листівку щодо загрози поширення ВІЛ-інфекції та червону стрічку, як обов’язковий атрибут таких акцій, що є символом боротьби зі СНІДом. Окрім того, за кошти міського бюджету на біл-бордах розміщується інформація соціального спрямування щодо попередження поширення небезпечних хвороб. Незмінними партнерами у просвітницькій діяльності молоді багато років є міський відділ освіти, навчальні заклади міста та засоби масової інформації.

У обговореннях взяли участь начальник управління охорони здоров’я Юрій Ковпак, начальник відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Оробченко, головний лікар Комсомольського центру ПМСД Олександр Третяков.

Секретар координаційної ради Віктор Дудник ознайомив присутніх із проектом рішення координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при виконавчому комітеті Комсомольської міської ради Полтавської області, яке було прийнято за основу.