17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухою

9.06.2016, 14:08

17 червня 1994 року була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням. Цей день міжнародна спільнота відзначає як Всесвітній день боротьби з опустелюванням. Україна приєдналася до Конвенції в 2002 році згідно із Законом України від 04 липня 2002 року №61-ІV.

У рамках Конвенції, опустелювання розглядається не як процес утворення пустель, а як будь-яка деградація земель під впливом природних чи антропогенних чинників.

Опустелювання – це деградація засушливих ґрунтів, через яку гинуть родючі землі, пасовища та ліси. Сьогодні воно є однією з найбільш глобальних економічних проблем світу в цілому та України зокрема. Причиною жахливої деградації земель є потепління внаслідок зміни клімату та незбалансована господарська діяльність: надзвичайно високий рівень розораності, деградація зрошувальних систем, полезахисних лісосмуг. Землі країни зазнають суттєвого впливу руйнівних процесів, серед яких найбільш масштабними є ерозія та забруднення. До погіршення стану земель приводить практично повне припинення виконання комплексу робіт із захисту ґрунтів, порушення системи обробітку ґрунту, використання важкої техніки, наслідки господарської діяльності, природоруйнівні забудови.

Основним завданням охорони земель є забезпечення збереження та відтворення земельних ресурсів, екологічної цінності природних і набутих якостей земель.

Згідно із статтею 14 Конституції України: «Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави».

 

Заступник директора ДЖКГ А.М. Овчаренко